17.01.19 „Ja tańczę”… „Może tańczysz dla zła”?

„Dziadek z Voo Voo” wypuścił pierwszy singiel z nowego albumu, a ja dziwię się, że znowu moje ręce obeszły przy tym delikatne ciarki. Dziwię się, bo gustuję raczej w muzyce młodszych Waglewskich (Tworzywo i inne projekty Fisza, Emade…), których mam wiele płyt, ale „7” Voo Voo, a więc poprzednią płytę zespołu „starego W.”, kupiłem. Teraz na klipie do „Się poruszam 1” widzę panią tańczącą na protestach… żółtych kamizelek, a wraz z nią nawet kilku demonstrantów. O! Te ciarki mi przeszły na świetne spontan-tło i dobrą muzykę (klip jest genialny, ma klimat, jest wewnątrz gorących wydarzeń), ale gdy usłyszałem już uogólnianie w tekście, że „tańczę na nienawiść” to mi się stary nie Waglewski, a Grower w środku odzywa… Rozumiem sprzeciw wobec nienawiści i też mnie ona denerwuje, gdy jest patologiczna i bezmyślna. Z drugiej strony mamy przecież instynkt obywatelski i charakter, które to nie pozwalają na zamknięcie ust nam-społeczeństwu, stłumienie ludzi, całkowite zdeptanie godności. Także jeśli jest protest w słusznej sprawie, to „tańczenie” (czy inne pisanie kredą…) można uznać co najwyżej za głupotę, a nie uznawać za nią sam protest… Ja tańczę… gdy zabijają dzieci, ja tańczę… gdy nie stać mnie na paliwo? Zaśpiewałbyś tak panie Waglewski? Rozumiecie tą ignorancję?

Dlatego, chociażbym się uspokoił na starość i w barber shopach się z lewakami strzygł, albo BAŁ SIĘ samemu walczyć (czy to zazwyczaj nie jest prawdziwy powód, obok lenistwa oczywiście?), jestem nacjonalistą, nie żadnym wygodnym pacyfistą, wolę nazywać rzeczy po imieniu! Pacyfizm jest obrzydliwy… Dziwię się, że niby inteligentne osoby potrafią tak wybiórczo (czy to przypadek, że klip Voo Voo pojawia się na koncie Agory?) widzieć sytuację. Cóż… muzycznie to fajny kawałek, ale jak pan Waglewski będzie tańczył, gdy państwo go przyciśnie osobiście, w miejscu jego potańcówy?
DZIŚ na kanale YouTube BozonRecords premiera drugiego singla Tau z nadchodzącej płyty. Muzycznie – dzieje się! Ten sam Tau, na swojej płycie „ResTAUrator” miał kawałek „Ostatni taniec”. Raper nawija tam: Możesz tańczyć, bo tańczyć się da. Życie nie jest zabawą i tak. Możesz tańczyć, i tańcz, lecz pamiętaj, że wróci nasz Pan. Może tańczysz, dla zła? Opamiętaj sie póki masz czas!
Może tańczysz dla zła…?

ŁG

PS: Doszły już do Was „DL”ki? Piszcie na drogalegionisty[at]gmail.com jak tam się podoba…