13.05.19 „O wszystkim i o niczym”.

No cóż… Szału nie ma – wiadomo o co chodzi, ale kto nie ryzykuje… z hasłami, ten nie ma klimatu. Jeszcze dwie kolejki mają podopieczni nowo zakontraktowanego pierwszego trenera Legii (słusznie!), jeszcze wszystko w tej lidze może się wydarzyć, nie takie cuda jak w niedzielę… Gramy do końca! Atmosfera ultras na tym meczu, jak i w całej rundzie, była jednak na mistrzowskim poziomie. Tymczasem do I ligi wszedł Radomiak, gratulacje! Ogólnie maj to zawsze czas rozstrzygnięć i pod wieloma względami robi się wtedy ciekawie… Zbierzmy kilka ostatnich przykładów. Taki Grasshoper Zurich spadł po latach ze szwajcarskiej Ekstraklasy i kibice na wyjeździe przerwali mecz. Dużo dzieje się na niemieckiej scenie, a trochę, jak zwykle, działo się przy okazji finału Pucharu Grecji. Zresztą, nie tylko Pucharu Grecji… PAS Giannina spadła z greckiej Superleague, a więc chuligani „dali upust emocjom” i obrzucali psy, głównie krzesełkami stadionu. PAS Giannina (obok na fotce) w Superleague grała nieprzerwanie od sezonu 2011/2012, a już fanatycy nie mogą pogodzić się ze spadkiem. Po meczu Union Berlin (ci od tych klipów co niedawno wrzucałem) – 1.FC Magdeburg spadli z 2.Bundesligi goście, a na meczu doszło do awantur. Fotki z opisanych wydarzeń w aktualizacji. Polecam też znaleźć filmik, np. z Berlina, widać, że klimaty u Szwabów ostatnio nie tylko poza stadionami…

Grasshoper
Giannina
Giannina
Giannina
Magdeburg
Magdeburg

SPORT / SŁABSZY WEEKEND…

Piłkarze Mistrza Polski? Każdy widział, kiepski początek, ale koniec też nie najlepszy… Obecnie tabela wygląda tak:

Koszykarze przegrali decydujące starcie PO z Arką Gdynia (94:75 dla gospodarzy), ale i tak nikt nie spodziewał się, że tak postawią się liderowi PLK! Stan rywalizacji 3:2 dla Gdynian. Brawo sekcja basketu!

AKTYWIZM / FRANCJA I WENEZUELA [1]

Dzieje się w Europie, dzieje się na świecie (brakuje czasu, a człowiek by chętnie wrócił do opisywania bieżących wydarzeń).

PiSowiec wszystko „ładnie, pięknie” mówi w studiu Republiki (filmik niżej), ale zachwalanie Polski to tylko 80% prawdy (w znacznej mierze racja, ale…). Co bowiem z takimi „prewencyjnymi działaniami policji” jak represje wobec Autonomicznych Nacjonalistów przed Marszem Niepodległości? Czy to nie przeczy demokratycznemu rajowi?

Od 15 minuty przenosimy się do Wenezueli [1]. Cóż, Francja to przy niej pikuś. Więcej w przypisie, polecam, bo akurat ostatnio nadrabiam wieści z tych rejonów (świat jest ciekawy… nie rozumiem jak można się nudzić, gdziekolwiek…).

AKTYWIZM, MEDIA / 3DROGA PUBLIKUJE…

Pojawił się kolejny numer „W pół drogi”. Zbiór artykułów, które niedługo pojawią się także w wersji PDF do druku (i pewnie wtedy to przeczytam… mogli od razu dać wszystko) ma ukazać się niebawem. Sprawdzajcie sami…

https://www.facebook.com/3Droga22/photos/a.113121452605472/414650575785890/?type=3&theater

Ukazał się także 21 numer grubej i dostępnej w empikach „Polityki Narodowej” z żydowskim tematem przewodnim…

MUZYKA / ZNOWU HANS…

…, bo jak mogę nie puścić klipu do kawałka o nazwie „Kastet”? Czterdziestolatki piszą inne teksty niż małolaci, chociaż… kiedyś małolaci potrafili pisać lepsze rzeczy niż dzisiejsze „podróby” (pluszowy człowiek z blizną)…

CZY WIESZ, ŻE…

… w przerwie finału Pucharu Grecji (PAOK 1:0 AEK) i podczas pierwszej połowy specjalna grupa policyjna MAT musiała interweniować, bo kibice chcieli dostać się do siebie? Co specyficzne (a więc „greckie”), na trybunach OAKA (olimpijski w Atenach) było tylko nieco ponad 1000 osób!

CYTAT NA KONIEC…

 „Wolałbym siedzieć na ławce niż grać na prawicy”… taki cytat widnieje na wielkich plakatach z… Łukaszem Piszczkiem w Dortmundzie. Polski piłkarz włączył się w niemiecką paranoję podciągającą wszystko pod „nazizm”. Warto zapamiętać polityczną poprawność, lub… głupotę tego jegomościa… I jeszcze mocniej Dodawać Tlen Skrajnej Prawicy!

ŁG

 [1] A propos Wenezueli. Ciekawe, polecam, niedawno oglądałem…

 „Bez planu. Wenezuela. Protesty, chaos” (Made In Polska):

„Wenezuela. Historia upadku” (Made In Polska):

Trzecia część dokumentu-samoroba jakoś w maju…

O „Wenezueli” także w aktualnych „Misyjnych drogach”
O Wenezueli także w aktualnym „Polonia Christiana”. Fotka z mojej „dżungli”… gdzie jednak prasę zabrałem.