14.05.19 „O wszystkim i o niczym”.

Pytam ojca mojej podopiecznej o religię w szkole podstawowej jego córki. Na dwadzieścia parę osób chodzi sześć (w tym ona – wbrew swojej woli), reszta zwolniona przez rodziców. Innej dziewczynce z wysokiej klasy podstawówki tłumaczyłem różnicę pomiędzy Jezusem, a… Bogiem. Nie wiedziała, a słuchała katechetki, która jednak „nie potrafi jej odpowiedzieć na pytania”. Chyba powinienem być katechetką w szkole, bo dziewczynka stwierdziła, że wytłumaczyłem jej lepiej i teraz rozumie. Ataki na Kościół, dzień w dzień, na portalach społecznościowych, na których „żyje” każdy cwaniaczek-hejterek, który bez refleksji puści to dalej. Filmy o pedofilach w sutannach. „Kler” z protestancką sugestią, o „zbawieniu poza Kościołem”. Zresztą wielu tak podchodzi dzisiaj, żeby nie było – „w Boga wierzę”, ale „w Kościół nie”. Niby jak na Europę w Polsce jest dobrze, ale wiara w naszym kraju jest atakowana z wściekłością i – jak sądzę z obserwacji – z coraz większą skutecznością. Ksiądz jest niemal synonimem pedofila… to smutne, gdy się zna Kościół od środka. Teraz trzeba płacić cenę również za brak radykalizmu hierarchii względem zboczeńców, Kościół w znacznej mierze jest sam sobie wynien z powodu niewystarczających reakcji. Boli to, ale… kto ma mówić prawdę i bronić prawdziwej wiary jeśli nie my? Obok na fotce dzieciaki-ultras na ostatnich derbach Sztokholmu. Stadiony bywają ostatnimi bastionami zdrowego rozsądku, mam nadzieję, że wiara tutaj również się uchroni!

SPORT, KIBICE / NA KILKA KOLEJEK PRZED KOŃCEM…

Jeszcze dwa ujęcia ze Szwajcarii, gdzie kibice Grasshoppers Zurich kazali swoim piłkarzom, którzy po 70 latach spadli z ekstraklasy, nie tylko oddać koszulki, ale także wracać na czworaka do szatni, czego jednak nie uczynili. Trzeba przyznać, że byłby to prawdziwy hit i niewiadomo, czy tzw. LGBT+, by nie zgłosiło się potem do Grasshoppers z podziękowaniem za wsparcie dla „czworonożnej tożsamości” ich piłkarzy… I to na gołych klatach („odrzucili ubrania, wrócili do jaskini…”).

KIBICE / „ANTIFA = LEWACCY FASZYŚCI. MACIE KREW NA RĘKACH”

 A jednak ktoś tam „na prawo” w tym Dreźnie jest, aczkolwiek zbyt dużego wpływu na całość chyba nie mają, bo w młynie Dynama dawno nie widziano niczego politycznego. Niemniej jednak na bocznym płocie podczas niedawnego meczu Drezno – St. Pauli pojawił się transparent „Antifa = lewaccy faszyści. Macie krew na rękach” skierowany do czerwonego sektora gości. Fotka niżej:

MUZYKA / NOWI „WYRWANI Z NIEWOLI” – SZANUJĘ…

… mimo, że muzycznie to było i chyba będzie mocno przeciętne. Podsuwam jedenastoletnim małolatkom (podopiecznym) takie kawałki. Fajne, nie znałam, nie wiedziałam, że w ogóle takie coś istnieje – mówią…

CZY WIESZ, ŻE…

… minister w telewizyjnych wiadomościach zapowiedział kardynałowi Krajewskiemu postawienie prokuratorskich zarzutów za zerwanie plomb na zadłużonym liczniku, w kamienicy nielegalnie zasiedlanej przez 450 biednych ludzi (w tym setkę dzieci), którzy przez to nie mieli prądu (ciemno, lodówki nie działają) i ciepłej wody? Kardynał Krajewski, człowiek z Watykanu, zapowiedział też, że od tej pory on za ten prąd płaci, może też – jeśli trzeba – zapłacić za prąd wicepremierowi Salviniemu, który mu po tym groził. Wiesz o tym? Nie wiesz, a o skandalach pedofilskich jesteś poinformowany aż za dobrze… Źródło: Szymon Hołownia.

CYTAT NA KONIEC…

Łukasz Adamski (wpolityce.pl) o filmie „Tylko nie mów nikomu”: Nie napiszę nic ponad to, co już pisałem w sprawie pedofilii wśród hierarchów (celowo nie piszę o „pedofili w Kościele”, bo Kościół to też ja i wszyscy ochrzczeni) mojego Kościoła. Należy bezwzględnie wypalać pedofilię wśród hierarchii gorącym żelazkiem. Dla dobra Kościoła Powszechnego. Dla dobra każdego katolika i wyznawcy Jezusa z Nazaretu. Trzeba usuwać winnych ze stanu kapłańskiego i wsadzać do więzień tych, którym udowodniono winę. Rozprawić się też trzeba z „lawendową mafią”, nazwaną przez Josepha Ratzingera „klubem homoseksualnym” w Watykanie i skończyć z korporacjonizmem myślenia. Tyle. Tylko tyle i aż tyle. Całość: https://wpolityce.pl/kultura/446179-tylko-nie-mow-nikomu-wstrzasa-bo-oddaje-glos-ofiarom. I za tym powinien być cały Kościół… bez podziałów.

Pamiętajmy, by mówić prawdę i bronić prawdziwej wiary! Można dodać do tego słowa aktualnego papieża (skierowane do kardynała Krajewskiego) o wątpliwościach, co robić, gdy świeckie przepisy/prawo idą na zwarcie z Ewangelią: Nie martw się, będę cię odwiedzał w więzieniu!…

ŁG