2.06.19 „O wszystkim i o niczym”.

Byłem sobie na Lednicy, odpocząłem, tak jak dzisiaj przy Polska – Włochy U-20 (J. Magiera – powodzenia!). Nie jestem głupcem – nie wierzę w ewolucję – rymuje Tau na nowej płycie (2019, nie słuchałeś? Polecam oryginał!). J.M. Coetzee dodaje w już nie takich nowych „Zapiskach ze złego roku” (2007, nie czytałeś? Polecam!): Twierdzenie, jakoby skomplikowane organizmy stworzyła ewolucja, która miała się rzekomo dokonać dzięki losowym mutacjom oraz doborowi naturalnemu, nadal wydaje mi się jednak nie tylko nieprzekonujące, ale wręcz groteskowe. Skoro żaden człowiek na świecie nie ma najmniejszego pojęcia, jak zrobić z niczego muchę domową, to czy wniosek, że zapewne poskładała ją inteligencja wyższa od naszej, wolno nam lekceważyć jako intelektualnie naiwny? Tak, rozumem też szukam, ale nic nie zastąpi prostego: „Bóg jest, a Jezus Chrystus Zmartwychwstał”, który mogłem ponownie usłyszeć od młodych ludzi na żywo. Ile trzeba męstwa, by wypowiedzieć to w towarzystwie? Wychodziłem na maty walczyć i… przeżegnanie się przy stole pełnym ateistów uważam za podobny stres, co walka na pięści z większym od Ciebie typem… Bo szatan i strach przed brakiem akceptacji są potężne, ale nie po to jesteśmy facetami, a do tego z Polski, by nie dać sobie z tym rady. Spytasz: ale po co? Można mieć takie podejście do życia, że „mam to wszystko w dupie”, ale nie ma to zbyt wiele wspólnego z prawdą. To, że ktoś ucieka ze swojej ojczyzny w czasie wojny – zabiera wojnę sprzed swoich oczu, wcale nie oznacza, że panuje tam pokój… Tak, jesteśmy w tym po uszy!

DYGRESJA…

Na Lednicy zrobiłem wczoraj m.in. takie zdjęcie:

Na papierze opiszę więcej.

SPORT / ODCHODZĄ…

Początki okienka transferowego dowodzą faktu, że ruscy nie mają co robić z forsą. Legia sprzedała do Moskwy Szymańskiego za aż 5,5 miliona euro (+ zostały zapisane bonusy, które mogą podnieść całkowitą wartość transferu do 7 mln euro!). CWKS zarobił, a fakt jest taki, że Sebastian szału nie robił (na portalu legionisci.com zebrał najwięcej minusów w sezonie 2018/19, aż osiemnaście razy otrzymał po meczu negatywną ocenę!), aczkolwiek Dynamo twierdzi, że bardzo uważnie go obserwowało pod kątem swojego pomysłu na zespół. Też mi trochę szkoda, jak Kucharczyka, bo jestem głupim old schoolowcem i zawsze bym wolał, aby Legię budowano na Polakach. Odszedł Hamalainen, Medeiros…, ale ich zawsze będzie mniej brakowało niż nielicznych chłopaków z Polski.

ZINY / TOMMY ROZPOCZĄŁ PRACĘ NAD NOWYM NUMEREM…

Okładka zapowiada się niczego sobie. Mam nadzieję, że uda się tym razem normalnie to wydrukować…

AKTYWIZM / „TYLKO”?

Jak można powiedzieć „nacjonaliści są fatalni, oni tylko o tych pedałach potrafią rozmawiać!”. „Fatalny to ty jesteś” – jak mówił Kucharczyk. „Tylko”…? Kwestia dyktatu ruchu zwanego LGBT+ jest kwestią być/nie być naszej cywilizacji. Jeśli ogół ich uzna, a już w znacznej mierze uznaje – homolobby wyżera dziurę nawet w Kościele (!) era normalności w kwestii seksualności dobiegnie końca. Mają ogromną kampanię promocji swoich zboczeń jako „po prostu innego typu miłości”…, na którą nabrało się wielu wpływowych ludzi. „Tylko o jakichś pedałach potraficie”…? Od podejścia prawa do jakichś tam pedałów zależy przyszłość rodziny, zależy przyszłość edukacji naszych dzieci, zależy bardzo, bardzo dużo… Co oczywiście nie znaczy, że aktywista-nacjonalista i polityk-nacjonalista ma się zajmować tylko nimi… Nigdy nie rozumiałem jednak tych leniuszków, którzy lekceważyli to w czasach, kiedy użeraliśmy się z psiarnią podczas kontr do „parad równości”…

WIARA / CODZIENNA NIEWIDOCZNA PRACA…

Niedawno słuchałem na żywo pewnego polskiego księdza, obecnie ze Wschodu, który przywiózł ze sobą do odległej o tysiące kilometrów Polski dziewczynkę. Dawała świadectwo, została praktycznie ściągnięta z ulicy i dostała szansę na normalne życie. Takich podopiecznych ten jeden kapłan ma ok. 70. Sakielskiego z kamerą nie było…

MUZYKA / CO U WUEMA?

Ostatnio gadałem z Wuemem o usuniętym przez YT klipie do „DTSP”, postaramy się, by znów się pojawił w sieci, u mnie osiągnął ponad sto tysięcy wyświetleń. A co u Michała…? Na jego kanale jest kilka nowości, m.in. +48 projekt z Gaźnikiem z Dwóch Kroków na bitach Ryby. Coś tam cały czas Wuem działa na zajawce w podziemiu, stara się też rozwijać od strony technicznej. No to „play”:

CZY WIESZ, ŻE…

… kibic o ksywce Galernik, oczywiście z ŁKSu, wydał nową książkę o kibolach, tym razem nie ze swojego miasta? Jest dostępna na allegro. Wyjdzie też książka o starym Bałtyku autorstwa Gołego, dedykowana śp. Łysemu, w necie podano nr konta, na który można składać zamówienia. 

I czy wiesz, że… zawodniczka Legii Warszawa, Zofia Klepacka, brązowy medal Pucharu Europy w klasie RS:X postanowiła zadedykować rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu? Szacun!

CYTAT NA KONIEC…

Śp. Jan Góra OP, twórca Lednicy 2000: Wyzwolony od obsesji samego siebie człowiek staje się wolny i radosny (styczeń 1972). Po prostu ludzi z dystansem się lubi, bo oni lubią siebie… Dobrego tygodnia!

ŁG