13.06.19 „O wszystkim i o niczym”.

Pikniki czasem, ups, bardzo często podziwiają oprawy ultrasów z tymi zakazanymi owocami/racami, a nawet dopingują chuliganów w stadionowej awanturze, jak na słynnym Legia – Jagiellonia i niejednej wiosce (lejta chamów! :-). Kibice z młyna także czasem piknikują. To się przenika, ta rodzina fanów sportu. Oni lubią popatrzeć na coś ciekawszego niż nudna często gra na murawie, a my lubimy czasem meczyk w telewizji, albo jakąś piknikową imprezę. Nie wstydźcie się, sport porywa, czasem w innym klimacie niż na żywo, nie wstydźcie się, czasem facet facetowi po prostu daje w ryja „dla sportu”. W tym roku nie ma w wakacje żadnej dużej imprezy, lipa, za to w 2020 będzie co oglądać na urlopie, bo jest zarówno Euro jak i Olimpiada, na której mam kilka dyscyplin do obejrzenia. Dobry jest klimat, jak się przebywa gdzieś nawet na wakacjach i można obejrzeć wieczorkami Mistrzostwa Świata, nawet jakiś meczyk „z dupy”, ale będący ciekawym odbiciem od leżenia na plaży z ludźmi, którzy uznają to smutne zajęcie za sens życia (ogarniacie tą umysłową katastrofę…?). Wiaterek (w końcu!), barowy telebim na ośrodku, ciepełko, beztroska i futbol, czy tam nawet speedway Grand Prix, japonki – tak niepraktyczne w przeskakiwaniu przez płot, a więc w meczu na żywo. Ja lubię, bardziej niż jakieś gówno niezwiązane ze sportem. Ty też taki jesteś. Zamiast wiejskiego festynu wolisz nawet mecz murzynów i Turków przebranych za Niemców kontra Kosowo, chociażby po to, by pobluzgać na multi-kulti i związki sportowe wspierające terroryzm. Takie hobby. Taka tożsamość prawicowych, egoistycznych romantyków.

SPORT / KARUZELA SIĘ KRĘCI, ŻE HO HO!

Niektórzy „czekają do 10tego każdego miesiąca”, a niektórzy wynajmują za milion euro AC/DC na swój ślub, jak Sergio Ramos. Niektórzy w Europie kupują piłkarzy, a Legia jakby „czeka do 10tego”, Legia jakby nie zarabia na szybki rozwój… W każdym razie znowu nie mamy kasy na sensowne transfery i póki co dołączyli do nas… niechciany w Girondis Bordeaux Igor Lewczuk oraz Gruzin Walerian Gwilia z Górnika Zabrze. Namieszają do spółki z Jodłowcem, heh? Co pozostaje jeśli nie nadzieja… Wszak Igor mówi, że we Francji nauczył się fachu, jak na starego grajka przystało…

Legio! Zakupy muszą być „z jajem” (szrot trzeba wyciąć), jak u pani niżej (źródło: Twitter):

MIASTO / MURAL

Na Zagórzu w Zagłębiu Dąbrowskim powstał konkretny mural hokejowy Zagłębia Sosnowiec. Powiększcie sobie:

Sosnowiec jest zajebiście klimatycznym miastem, a Zagłębie klubem. Lokalny patriotyzm 100% i prawdziwe powody do dumy jak na tak małe miasto, dobra piłka, dobry hokej, a także inne sekcje tego zasłużonego klubu. Czekam na terminarz Waszych łyżwiarzy, muszę coś zaliczyć w 2019/2020…

MUZYKA / KLIPY Z SERII „W KOMINACH”

To jeszcze ktoś gra w piłkę w tym upale, heh? 15 czerwca derby Kotwica – Gwardia w ostatniej kolejce III ligi, a ekipa gospodarzy nagrała taki teledysk, który wrzucam jako ciekawostkę z klimatu w sezonie ogórkowym dla kiboli z Ekstraklasy:

Jesteście za kręceniem podobnych klipów, czy raczej to brzydkie jak rycerka w „Grze o tron” (którą pukał Lanister, by wszystkie brzydkie baby świata poczuły się atrakcyjne) i żenujące niczym niemieckie „flagi” ultrasów na płoty…? Ja powiem Wam, że chyba jednak casual i dystans jest bardziej klimatyczny… Tym bardziej, gdy potem mecz okazuje się klapą, a filmik zmobilizował głównie służby.

CZY WIESZ, ŻE…

… w Barcelonie tuż obok dworca kolejowego niedaleko centrum znajduje się dzielnica Sants, a na niej m.in. taki squat z klimatycznym graffiti? Foto: Wujek Dobra Rada/”Droga Legionisty”.

Zaraz wakacje…, Twoja kobieta będzie chciała chodzić po deptakach, ale bądź mężczyzną i ciągnij ją też po stadionach i melinach :-)! 

(na vlepce wyżej, również w Barcelonie, „Uwolnić więźniów politycznych”)

Można być „czysty jak Mamed”, ale można i na serio dorobić się „tylko” na pracowitości i talencie. Można być człowiekiem płacąc i nie płacąc podatków…, chociaż Pismo sugeruje raczej bycie obywatelem państwa.

Jak widzicie kwestie buntu…? Gdzie macie granice…?

CYTAT NA KONIEC…

Adam Gmurczyk, Narodowe Odrodzenie Polski (Twitter): Logika PiS. Falenta dał materiały na PO – wiarygodny. Falenta grozi ujawnieniem materiałów na PiS – „zdesperowany i niewiarygodny”. Ciekawe, czy jak się powiesi w celi to będzie to traktowane jako akt „załamania się z powodu nieudanej próby fałszywego oskarżania Zjedn. Prawicy”?

Polacy tyrają w miastach – 36 stopni. Polacy w Mielnie – 20 stopni i wiatr. Dla tego stereotypu przełamuję regularnie strach przed lataniem… Trzymajcie się tam w tym upale i trenujcie po piwnicach zamiast modnych fit-klubów, naturalny chłód :-).

ŁG

PS: Słuchaj ojców, a nie radia, za mądry jesteś:

PPS: Przegląd prasy też rób z prawymi ludźmi:

No i komentarze czytaj sensowne :-):

http://rbfzine.pl/news.php?temp_id_news=3849