18.07.19 „O wszystkim i o niczym”.

To jak… wejdziemy, czy nie wejdziemy wieczorem na mecz po chaosie z systemem sprzedaży online…? Żartuję, ale oczywiście prawie wszystkiego można się spodziewać, co mnie trochę stresuje, tym bardziej, że mam zamiar zabrać na pierwszy mecz CWKS kolejnego młodego podopiecznego. Taki małolat chce normalnie wejść, chce dobrej gry i dobrych piłkarzy. Czy nabytki Legii są dobre, czy jak Chris Philips będą zaraz grały sparingi z jakąś Jarotą Jarocin w barwach rezerw…? No i oczywiście atmosfera jest najważniejsza, ale o nią się nie trzeba akurat na Łazienkowskiej martwić, poza tym to ja i Ty mamy na nią wpływ, to nasza robota… Na Łazienkowskiej trzeba się martwić o „profesjonalistów”. Nowe koszulki? Nie podobają mi się. Moim zdaniem pasek przez klatę mógłby się stać stałym elementem jednego z kompletów każdego sezonu, to coś charakterystycznego – związanego również z (coraz częściej znikającym…) herbem naszej Legii, a tak to… Różne są gusta, moim zdaniem na minus. Sezon zaraz rusza na dobre… dajcie nam w końcu jakieś plusy!

„DL” / NUMER SIĘ KLEI…

… i to bardzo konkretnie się klei, bo mam już ok. 60ciu stron nowych materiałów! Staram się przy tym, by był ciekawy i różnorodny, nie tylko o tym, że się nawróciłem – hłe hłe – a wręcz często wracam do korzeni subkulturowych, czy to wywiadami, czy recenzjami, czy obszerną relacją z eurotripu. Dzisiaj skończyłem kolejny, długi wywiad. Jeden gościu co pytanie to odpowiadał mi z innej części świata, bo stale jeździ za tym swoim żużlem, ale nie tylko ten egzotyczny temat poruszymy…

KIBICE, AKTYWIZM / AKCJA W BIAŁYMSTOKU

Z ciekawą inicjatywą wyszli kibice Jagielloni. 20 lipca w centrum Białegostoku odbędzie się „ogólnopolski zjazd kibiców w celu podpisania paktu o nieagresji na terenie Podlasia”, a tego samego dnia w tym mieście odbędzie się „akurat”… marsz dewiantów spod znaku LGBT. Kibice Jagi zapowiedzieli, że zbierają się na Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów, gdzie od 12:00 do 14:00 będą mieli zgłoszoną legalną pikietę, na której można paradować w różnych barwach klubowych.

Kibice wydali komunikat, w którym czytamy m.in.: Również 20 lipca w Białymstoku odbędzie się marsz równości organizowany przez środowisko lesbijek, gejów, biseksualistów, transgenderycznych. Do naszego miasta ma przyjechać jakaś garstka zboczeńców z całej Polski, która pod przykrywką marszu równości chce przyciągnąć do siebie młodzież z naszego miasta i regionu. Każdy, kto choć trochę interesuję się tematem, to zapewne widział ich homoparady z Warszawy, Gdańska, Częstochowy gdzie w sposób jawny profanowano i wyśmiewano symbole religijne wiary chrześcijańskiej. Nie możemy pozwolić by poprzebierani pajace to samo uczynili w Białymstoku! Dlatego zbieramy się w centrum miasta w jak najliczniejszej grupie i działamy. Cóż… super inicjatywa! Powodzenia…

Polecam także tekst w temacie: https://www.nacjonalista.pl/2019/07/18/jaroslaw-gryn-lgbt-w-swietle-religii-i-tradycji/

A co do aktywizmu to warto rzucić okiem na tą relację: http://autonom.pl/?p=27353 i wiedzieć, że Autonomiczni Nacjonaliści również pamiętają o Ofiarach Rzezi Wołyńskiej i mówią o tym równie głośno jak o zwalczaniu szowinizmu między narodami.

MUZYKA / WSPIERAJ BIEDNYCH ZAJAWKOWICZÓW :-)

Niedługo wjadą pierwsze kawałki projektu naszego kolegi – Oldschool Pride, a tymczasem powstał, a jakże, fan page pod takim samym tytułem. Warto zaznaczyć, że projekt jak i okładka albumu reklamuje się zdjęciem chuliganów AIKu Sztokholm i już za tą okładkę warto ją będzie mieć na półce :-).

CZY WIESZ, ŻE…

… nie vlepki i rękawice do MMA, a rakietę oraz masę broni palnej znaleziono w magazynku kibiców dawnej zgody Legii – Juve, czyli nadal ulubionego klubu włoskiego wielu z nas? Jak donoszą media, sprawa dotyczyła nie tylko kibiców, ale także „ruchów neonazistowskich i faszystowskich”. Prócz broni palnej znaleziono popiersia Adolfa Hitlera oraz… znaki z nazistowskimi oznaczeniami ulic i placów. Można powiedzieć, że „petarda” transfery i „petarda” arsenał, po prostu Stara Dama… Niektórych to zaskoczyło jak nazwa drużyny… „Czajnik Akustyczny Warszawa”, a niektórzy włoskich kibiców od dawno kojarzą z mafią.

Tymi oznaczeniami ulic handlowali, czy chcieli przywrócić, jak myślicie :-)?

CYTAT NA KONIEC…

Przemysław Rudzki, „Przegląd Sportowy”: Hasło „piłka nożna dla kibiców” już dawno przestało mieć w Anglii większy sens. Dyscyplina sportu, która miała być opium dla mas, sprawiać, by wszelkie smutki po ciężkim tygodniu pracy w fabryce uleciały choć na chwilę, reprezentować wszystkie cechy klasy robotniczej, dziś przekroczyła granicę absurdu. I zrobiła to dosłownie, bo kiedy na Wyspach Brytyjskich fani po raz kolejny są wściekli – jak każdego lata zresztą – że ich kluby podnoszą ceny rocznych karnetów, idole machają im z ekranów telewizorów, odgrywając performance a la Premier League na azjatyckich boiskach. Dobrze, że komuś z dziennikarskiego mainstreamu chce się o tym pisać… Nam długo to nie grozi… Sprzedanych niecałe 5 tysięcy karnetów na Legię i ani śladu Chińczyka nie są związane jedynie z chaosem przy systemie sprzedaży…

Oglądałem w środę live stream z MC – WHU w ramach… Premier League Asia Trophy. Klub z robotniczej dzielnicy Londynu z chińskimi znaczkami na koszulkach… lipa. Nie mają skośni swojej ligi…? WHU przegrał 1:4.

No nic… czas na grę!

ŁG

PS: Ciekawostka. Wyszedł specjalny, internetowy numer „Frondy Lux” o… sporcie: http://frondalux.pl/lux-nr-5-6-2019/