1.10.19 „GU CKST DU” (fanzin ultras, Hannover 96, Niemcy).

Tego fanzina, podsumowującego starszy sezon fanatyków Hannoveru 96 kupiłem na stanowisku ich ultrasów przed meczem z Arminią Bielefeld we wrześniu tego roku. Zinek kupiony u źródła smakuje podwójnie dobrze, jest najlepszą pamiątką z meczu odwiedzonego ultra-turystycznie. Sam meczyk, miasto i różne refleksje z tego spotkania 2.Bundesligi czekają Was w „DL”25, a że recenzje w jesiennym numerze mam już napchane na maksa, tu podzielę się wrażeniami z kartkowania zina głównej grupy H96…

Numer ten to podsumowanie sezonu 2018/2019 w wykonaniu ultrasów. Za kilka euro otrzymujemy aż 112 stron fanzina, połączenia nowoczesności z old schoolem. Kartki są drukowane na zwyczajnym papierze, w pełnym kolorze i sklejone. Okładka grubsza, kartonik również w pełnym kolorze, ale za to bielutki na odwrocie.

Po wstępie ozdobionym logo Gruppe Unterrang przechodzimy do części głównej zina. Tę stanowią relacje, relacje i jeszcze raz relacje. Głównie z meczów pierwszego Hannoveru 96, ale także z rezerw, czy meczu U19 tej drużyny, na których to również bywają obecni zakochani w swoim klubie fanatycy.

Są opisane gościnne występy, a także inne mecze, co do których nie jestem pewien, czy to wyprawy do ziomali, czy stadionowa turystyka. Raczej to pierwsze (AIK Sztokholm, HSV Hamburg…).

Każdy mecz jest dokładnie podpisany, wraz z datą, kolejką, wynikiem oraz liczbą widzów, ale relacje skupiają się na ultrasach.

Do relacji dodawane są kolorowe fotki, zazwyczaj są to ujęcia młyna, sektora gości, czy oprawy, ale znajdują się też klimatyczne foty grupy, czy jakiejś tam posiadówy z browarkiem na schodach.

Jest też publicystyka, ale kilka felietonów stanowi mały procent zawartości.

Bardzo fajna, staranna rzecz, dla kolekcjonerów, a tym bardziej dla fanów miejscowego klubu. Gdy będziecie przypadkiem w tym mieście, na meczu H96, odwiedźcie stoły ultrasów, które rozkładają za swoją trybuną w specjalnym miejscu dla kumatych fanów. Więcej o klimacie Hannoveru – jak wspomniałem – w „DL”25 na jesień 2019…

ŁG

FOTO: Jeszcze ze stadionu Hannover96: