17.10.19 „O wszystkim i o niczym”.

Siedzę przy służbowym stole z tą opozycją na smyczach żon. PiS u władzy, więc „opozycjoniści, którzy w życiu nie rzucili kamienia” mają pożywkę (o ile ich druga połówka wypuści z domu, jak nie wypuści to po piwku powalczą na mediach społecznościowych). PiS ma większość, więc czas na to, by to tamci poczuli się jak uciskane podziemie (jenysku…), i tak też się czują, wymyślając przy tym niesamowite historie. „Janusz Nowak”, jedyne na co umie ostatnio psioczyć to PiS. Pieprzy coś o Europie i o wstydzie. Nudne, jałowe. Zaglądam co tam w podziemiu. Rasistowskie okrzyki, salutowanie, bitwa między Angolami i śmierć wyspiarza – jak to u nich, prawdopodobnie z przedawkowania. Takie oto tło towarzyszyło eliminacjom do Euro 2020, w których Bułgaria podejmowała Anglię. Brudny mecz w brudnym kraju. Sprzeciw ulicy wobec brudnych organizacji rządzących międzynarodową piłką. Czytaliście o piłkarskiej mafii? Nie? To nie bulwersujcie się tak mafią kibolską. Wszyscy jesteśmy brudni. Taka już ludzkość. Takie już stadionowe Gotham. Dobrzy są nieliczni, czasem zwani naiwniakami, a czasem zwani świętymi. Ja wiem jedno, że jest mecz Legii w sobotę. Wracając jednak do Bułgarii – sędzia przerywał mecz z powodu rasistowskich okrzyków, ale kwestia walkowera komentujących mecz kibiców raczej śmieszy, bo reprezentacja Bułgarii przegrała u siebie… 0:6, więc nawet walkower (0:3) byłby mniejszym wymiarem kary.

KIBICE / LAZIO Z CZĘŚCIOWO ZAMKNIĘTYM STADIONEM

Za rasizm ukarano także rzymskie Lazio. 16 października poinformowano, że UEFA ukarała Lazio częściowym zamknięciem stadionu na najbliższy mecz Ligi Europy, co ma być konsekwencją rasistowskiego zachowania w trakcie meczu pucharowego ze Stade Rennais (2:1) 3 października tego roku. Część trybun na Stadio Olimpico będzie zamknięta 24 października w spotkaniu fazy grupowej z (de facto lewackim) Celtikiem, a do tego Lazio musi zapłacić 20.000 euro grzywny.

AKTYWIZM / ZAMIESZKI W BARCELONIE!

W Barcelonie wybuchły zamieszki. Mówi się nawet o tym, że mecz Barcelona – Real Madryt może się nie odbyć i liga prosi o przeniesienie go do Madrytu (https://www.onet.pl/?utm_source=www.przegladsportowy.pl_viasg_przegladsportowy&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=8f4c63a1-67c7-439b-8ac1-8a6f49402859&sid=4390aa51-c69b-410e-bc0a-a3c3c7c23e1d&utm_v=2), ale mecz może być nawet przeniesiony na grudzień (https://www.realmadryt.pl/news/91817-klasyk-przeniesiony-na-grudzien). Zaczęło się od tego, że wielu przywódców tzw. ruchu niepodległościowego Katalonii otrzymało duże wyroki więzienia (szczegóły tu: http://autonom.pl/?p=28258), co spowodowało oburzenie wielu Katalończyków. Fani Barcelony w większości opowiadają się za niezależnością od Hiszpanii, ale… tekst i ciekawe fotki NS z FC Barcelona w „DL”25 (był tam zwiedzać nasz korespondent WDR). Referendum w sprawie niepodległości poparł obrońca Barcelony Gerard Piquet (członek… reprezentacji Katalonii). Protesty odbywają się w całym regionie. Wszystkie główne drogi są zablokowane, lotnisko również przestało funkcjonować… Na uwagę zasługuje brutalność policji, którą można podawać jako negatywny przykład tego jak wygląda nieraz „obrona prawa”. A.C.A.B. A Katalonia jest hiszpańska.

Fotki z dymów pewnie widzieliście, więc wrzucam specyficzne ujęcie zablokowania… ruchomych schodów lotniska.

AKTYWIZM / 11.11 WE WROCŁAWIU

Coroczna manifestacja kibiców i nacjonalistów odbędzie się także we Wrocławiu. Warto pamiętać, że zmieniło się miejsce zbiórki. Marsz Patriotów wyruszy o godzinie 17:00, lecz z zupełnie innego punktu Wrocławia – z Wyspy Słodowej. Jeśli się nie mylę, ktoś tam marzy o blokowaniu go, więc może być ciekawie.

MUZYKA / PREMIER LEAGUE FREESTYLE!

… Justin Bieber sprzedaje dom…, nie no – żartuję. Tzn. sprzedaje, ale gówno mnie to obchodzi. Postanowiłem zaś wspomnieć o czymś ze świata muzycznego oraz… futbolowego. Otóż znany z bardzo dobrego freestyle Ostry dostał pracę w… Canal+ Sport, w którym będzie nawijał „na wolnym” podczas spotkań Premier League! W niedzielę 27 października O.S.T.R. wspólnie z Marcinem Rosłoniem skomentują pojedynek Liverpoolu z Tottenhamem na Anfield Road i będzie to debiut łódzkiego rapera jako komentatora. Ciekawe, klimatyczne posunięcie, bo w PL, jeśli chodzi o samą piłeczkę, w przeciwieństwie do naszej ligi, jest o czym gadać i co oglądać…

CZY WIESZ, ŻE…

… 11 października po strzeleniu gola na 1:0 w meczu z Albanią, tureccy piłkarze wykonali przed swoimi kibicami (oraz przed kamerami i fotoreporterami) gest salutowania, a trzy dni później powtórzyli to na paryskim Stade de France? Polityka na zawsze w sporcie…

A teraz rozkmińcie, że takie St.Pauli wyrzuca piłkarza za poparcie działań Turcji na twitterze (!), czyli mogą mieć „lewicowy klimat w klubie” nawet na poziomie zarządzania nim, ale zapewne „prawicowy klimat w klubie” nie bardzo by można wprowadzać w życie i np. wyrzucić kogoś za poparcie środowisk LGBT+… Gdzie jest sprawiedliwość, ja pytam…?

CYTAT NA KONIEC…

Tarantino w wywiadzie dla Lynn Hirschberg (1997): Gdyby nie to, że chciałem robić filmy, skończyłbym jak Ordell (grany przez Samuela L. Jacksona morderca i kanciarz). Nie mógłbym być listonoszem ani telemarketerem. Zaliczałbym jeden przekręt za drugim. Wylądowałbym w więzieniu. Ilu ludzi uniknęłoby kłopotów, gdyby ze swych pasji i marzeń z młodości uczynili pracę i konsekwentnie dbali o to, by z niej zarabiać…?

Wasz nieodgadniony dziwak: ŁG