23.05.10 CHICAGO FIRE 0-3 LEGIA WARSZAWA (SISTERS CITIES CUP).

Legia Warszawa rozegrała drugi i ostatni mecz na towarzyskim turnieju Sisters Cities Cup w Chicago. Naszym rywalem był miejscowy Fire, którego podopiecznym Stefana Białasa udało się zdecydowanie pokonać. Oglądało to 3000 kibiców w tym Polacy, którzy udowodnili, że naprawdę są wszędzie tam gdzie Legia gra. Wygrana 3-0 oznacza dla nas zajęcie 3 miejsca…na 4 możliwe :-). Wow. Kibice Legii którzy zostali w Polsce niezbyt – o ile w ogóle – żyli tym spotkaniem. 22 maja 1500 fanatyków z Łazienkowskiej było w trasie wspomagając szczecińską Pogoń na finale PP w Bydgoszczy. Również 22 maja kolejny mecz ligowy grał CWKS z LO…Więc myślę, że tym bardziej obadacie co mniej więcej działo się w USA…Tekst zredagowany na podstawie relacji Polaków, skrótów itp.

CHICAGO FIRE 0–3 CWKS LEGIA WARSZAWA

23.05.10, Turniej towarzyski Sisters Cities Cup w Chicago.

Na drugim i ostatnim meczu amerykańskiego turnieju było obecnych 3.000 kibiców – mniej niż na wcześniejszym spotkaniu, a wydawało się, że będzie wręcz przeciwnie. Młyn Chicago – o ile można to nazwać młynem – liczył 100 osób. Podobna była liczba polskich imigrantów stojących razem w barwach Legii. Wśród Legionistów stali też pojedynczy Amerykanie w barwach CHF. Co ciekawe ze strony Legii, na stadionie znaleźli się nie tylko imigranci, ale i fanatycy z Polski. Pokazano kilka transparentów anty ITI oraz odpalono świece dymne. Wisiało kilka flag- samorobów, a także barwa…MUFC. Legioniści z Polski wywiesili reprezentacyjną flagę „Legia”.

Jak kibice w Polsce mogli zobaczyć dzięki świetnej jakości skrótowi „Faktów Chicago” (HD) – zanim Legia zaczęła strzelać bramki – mogła kilka stracić. Amerykanie jednak pudłowali. W drugiej połowie odpaliła wreszcie „maszyna” Stefana Białasa. W 57’ minucie strzelanie rozpoczął Iwański, a tuż przed nim spudłował do pustej bramki Grzelak. Kolejne bramki należały do Sebastiana Szałachowskiego. Najpierw 67’ minuta i wygrana akcja sam na sam. Następnie 85’ minuta i Szałach po błędzie piłkarza gospodarzy – okiwał pozostałych kilku i podwyższył na 3-0 dla Legii. Przed ostatecznym dobiciem Amerykanów mógł zdobyć jeszcze jednego gola.

Po tym udanym dla Legii meczu i zajęciu 3 miejsca w towarzyskim turnieju Sisters Cities Cup piłkarze przybijają graby z kibicami. Turniej wygrała Crvena Zvezda, która w rzutach karnych pokonała PSG.

FIRE: Dykstra – Umanzor, Watson-Siriboe, Brown (Conde), Pause – Banner, Lowry (70′ McBride), Husidic, Mapp (90′ Martinez) – Bone, Dimitrov (61′ John).

LEGIA: Machnowskyj (90′ Szumski) – Rzeźniczak, Szala, Wawrzyniak, Kiełbowicz (80′ Banasiak), Kosecki (46′ Szałachowski), Giza (75′ Komorowski), Jarzębowski, Rybus (86′ Żyro), Iwański, Dong (46′ Grzelak, 57′ Górski).

BRAMKI: Iwański (57’), Szałachowski (67’, 85’).

WIDZÓW: 3.000 (w tym imigranci z Polski i inni Polacy).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CWKS LEGIA WARSZAWA 2-1 LKS CHLEBNIA

22.05.10, Liga Okręgowa, Warszawa.

22 maja CWKS Legia z LO grała mecz z LKS Chlebnia. Warszawiacy wygrali 2-1 czego nie obejrzało zbyt wielu kibiców…Tego dnia 1500 fanatyków Legii dopingowało Pogoń Szczecin na meczu finałowym Pucharu Polski. Do Bydgoszczy Legioniści wyjechali o 9:00 rano…

Ł