25.11.10 RECENZJE: „Battle Of Paris” (PSG-OM, 28.02.2010).

W ostatnim czasie na znanym już sklepie ULTRASTREET.PL pojawił się nowy dział: „Filmy”. Jako wchłaniacza wszystkiego co kibicowskie oczywiście zainteresował mnie on bardziej niżeli nowa moda ciuchowa, heh. Na wspomnianej stronie jest już do wyboru kilka płyt DVD, ja jako pierwszą zainteresowałem się „Battle Of Paris”. Jest to trwający 65 minut film o meczu Paris SG – OM z 28 lutego 2010. Film podzielony jest na 7 części, wszystkie z udziałem kibiców z Paryża, bo OM na spotkanie nie dotarli z innych przyczyn. Wszystkie te części widzimy w menu DVD i możemy wybrać poszczególny incydent lub puścić całość.

Mnie interesowały głównie starcia pomiędzy dwoma głównymi ekipami PSG: zasiadającymi na Kop Of Boulogne i Virage Auteuil. Temu poświęcone są dwie „sceny”. Na jednej dość sporo widać…I widać niestety, że to już zachód i to wcale nie dziki…Kilka razy na płycie widać jak jakaś grupa mogła pojechać ze swoim rywalem, ale wolała rzucać i śpiewać. KOB pod Auteuil wpadli wizualnie niezłą jak za zachodnie ekipy bandą, ale mam wrażenie, że nie wykorzystali potencjału. Zresztą ocenicie sami – trzeba też pamiętać, że oko jednej kamery nie widzi wszystkiego.

Prócz tego wjazdu oglądamy awantury i zamieszki z policją na ulicy i na samym boisku. Incydent ze stadionu to tak naprawdę zawinięcie kilku kibiców – i to wszystko. Na ulicach dużo demolki mienia, rzucania i pirotechniki. Niestety mało walki wręcz…Po prostu taka chaotyczna, nieco bezsensowna rozpierducha. Wszystko to widziane kilkoma amatorskimi aparatami. Część filmików bym wywalił, bo niewiele na nich widać i tylko wkurwiają oko…

Na części widzimy dewiantów z Auteuil czyli również kolorowych. Szczególnie zabawne jest znęcanie się nad koszulką OM, podpalenie jej i…soczysty kop (w koszulkę?) – no, ale clowny znajdą się wszędzie.

Podsumowując – jeśli interesuje Was to co działo się 28 lutego 2010 w Paryżu – przez ponad godzinę będziecie mogli to obejrzeć. A, że czasami bywa nudno – to już nie do końca wina chcącego pokazać te wydarzenia. Płytę DVD możecie zamówić już teraz, w cenie 25 zł pod adresem: http://www.ultrastreet.pl/?140,battle-of-paris-28.02.2010-dvd .

Ł.