19.09.10 RECENZJE: „CYWILIZACJA CZASÓW PRÓBY” (NUMER 3/2010).

We wrześniu 2010 ukazał się 3 numer magazynu Narodowego Odrodzenia Polski (NOP) „Cywilizacja Czasów Próby”. Pismo ma 32 strony samego tekstu, dodając do tego 4 strony sztywnej okładki otrzymujemy 36 stron. To wszystko w formacie „większe A5”, prócz okładki – cały magazyn w czerni i bieli. Za taką przyjemność zapłacimy tylko 6 zł w sklepie internetowym, który podam poniżej. Po lekturze magazynu – po raz kolejny mogę go Wam jak najbardziej polecić! Zapraszam na recenzję, a za jakiś czas recenzja nowego „Szczerbca”!

Oczywiście nie jest to pismo w żaden sposób związane z kibicowaniem, tylko magazyn polityczno – światopoglądowy. Wydają go ludzie związani z jedyną jak na razie polską partią nacjonalistyczną – NOPem. NOP jest jaki jest, ale utrzymuje się od lat i trwa przy swoim…

Lekturę zaczynamy od ciekawego, nakręcającego nas odpowiednio wstępu po czym przechodzimy do pierwszego artykułu. Krytyki monarchii i wyjaśnienia dlaczego nowoczesny nacjonalizm nie może mieć z nią nic wspólnego…Po tym dawka gospodarki w tekście „Własność i praca”. Oczywiście rozważania oparte są – tak jak wszystkie w magazynie – o nacjonalizm wyznawany przez NOP, a co za tym idzie – o katolicyzm.

Ciekawym materiałem jest „CasaPound Italia” – opis prężnej włoskiej organizacji, zdaje się, że kiedyś recenzowałem i wrzucałem na e-zina „Droga Legionisty” film dokumentalny poświęcony tym ludziom. Po Włochach przychodzi czas na „Separatyzm Rasowy” – kontrowersyjną tematykę, od której NOP nie ucieka – i za to ciągle go lubię.

Pióro przechwytuje Marzena Dobner i i wiadomo, że będzie o kobietach :-). Nacjonalistka opisuje nam w skrócie kilka biografii kobiet, które wywodzą się z polskiego ruchu nacjonalistycznego i poświęciły się Ojczyźnie. W numerze jest jeszcze jeden tekst Dobner i również jest on o kobietach: „Wypadki z Seneca Falls bez przekłamania”.   

Hitem jest artykuł „Polski Śląsk – w publikacji Profesora Feliksa Konecznego – Dzieje Śląska”. Polecam wszystkim „separatystom”, z kibicami Ruchu Chorzów na czele…Warto przeczytać i zapoznać się z argumentami o Polskości tego regionu!  Jest też rozstrzygnięcie konkursu „Eurodebil 2009” – zdradzę, że wygrał Jerzy Buzek :-).

Powyższe tematy zainteresowały mnie najbardziej. Później – też ciekawe – aczkolwiek z innej beczki materiały z odległych części świata. „Karenowie – zapomniana walka” (o Brimie) oraz „Sudan – ziemia nasiąknięta chrześcijańską krwią”. Przy tym ostatnim faktycznie warto zaznaczyć, że o ile słychać wszędzie o „krzywdach” jakie dzieją się pedziom, muzułmanom – to o prześladowanych katolikach cisza.

Na koniec dwa teksty typowo religijne, które interesowały mnie najmniej, ale są – gdyż religia jest ważną częścią poglądów Narodowego Odrodzenia Polski. 3 numer „Cywilizacji Czasów Próby” kończy jedna, skromna recenzja.

Pismo trzyma moim zdaniem stały, wysoki poziom i za 6 zł warto je kupić mimo małej ilości stron! Jedynym minusem jest zbyt rzadkie ukazywanie się, no ale lepsze to niż nic.  

3 numer „Cywilizacji Czasów próby” jak i inne ciekawe magazyny (polecam zamówić w komplecie z nowym „Szczerbcem”) nabędziecie w sklepie internetowym: http://archipelag.org.pl/index.php?cPath=7_14 . Polecam czytać nacjonalistyczną prasę i podsyłać linki innym, bo grupy NR nie mają tyle kasy na promocje co Tomasz Lis i inne tego typu dziwolągi. Nasza prasa w naszych rękach!

Ł.