9.09.10 JUŻ W SOBOTĘ RUSZA SEZON HOKEJOWY! (RELACJA+FILMIK).

W miniony poniedziałek na Torwarze II (o godzinie 20:00) odbył się ostatni sparing hokeistów Legii Warszawa przed zbliżającym się sezonem. Przeciwnikiem Wojskowych była drużyna, z którą ponownie zmierzą się nasi zawodnicy – już w pierwszej kolejce sezonu 2010/11. Są to Sokoły Toruń. Ku mojemu zdziwieniu na spotkanie przyszła dość spora ilość widzów – początek tygodnia, nienajgorsza jesienna pogoda, a mimo to ludzie mają ochotę spędzić czas właśnie oglądając sparing! Nie ginie duch w narodzie!Oby następne spotkania przyciągały jeszcze większe ilości sympatyków hokeja. Odnośnie samego meczu… Niestety ani wynik ani również gra nie pozostawiały złudzeń, która drużyna jest lepsza. Po trzech tercjach na tablicy widniał rezultat 4-8 dla gości i to oni mogli się cieszyć z końcowego zwycięstwa.

O rozmiarach porażki zadecydowała pierwsza tercja, która zakończyła się wynikiem 0-4. Kolejne odsłony spotkania były już kontrolowane przez torunian, którzy nie pozwolili sobie wydrzeć ostatecznie zwycięstwa. Remisy 1-1 oraz 3-3 w kolejno 2-giej i 3-ciej tercji dają jednak nadzieję, że nasi hokeiści wykorzystają odpowiednio kończący się okres przygotowawczy sezonu i nawiążą równorzędną rywalizację z przeciwnikami.

Miłym akcentem była również atmosfera towarzysząca spotkaniu. Już na samo wejście naszych zawodników usłyszeć można było głośne brawa zagrzewające Wojskowych do zwycięstwa! Po chwili grupka kilkudziesięciu młodych fanatyków oraz juniorów broniących barw hokejowej Legii zorganizowała młyn dopingując naszych asów coraz śmielej z każdą chwilą.

Podsumowując: sparing zakończył się porażką, co tu ukrywać-solidną, jednak gra w ostatniej odsłonie pozwala wierzyć że nasi zawodnicy będą godnie reprezentować najwspanialszy klub na świecie – Legię Warszawa.