17.11.10 INNE KLUBY: Polfa Tarchomin – FarmaceutiKO’s !!!

Kiedy doszły redakcję „DL” słuchy, że na Tarchominie dokonuje się biała rewolucja – nie mogło zabraknąć miejscowej Polfy na tych łamach :-). Celtyk na fladze, dwie skrzyżowane strzykawki (z koksami oczywiście :-) – oto nowe pokolenie jednego z wielu malutkich klubów Stolicy :-).  Tarchomin to osiedle w Warszawie, na Białołęce, o największej w tej dzielnicy liczbie mieszkańców. Osiedle zaczęto budować w roku 1979, a w granicach Warszawy znajduje się od 1951 roku. Tarchomin to największy na Białołęce obszar przemysłowy, głównie właśnie Polfa Tarchomin i Cementownia Warszawa. Polfa Tarchomin – jeśli chodzi o firmę – to polskie przedsiębiorstwo farmaceutyczne mające swą siedzibę w Warszawie. Obecnie jest jednym z największych przedsiębiorstw farmaceutycznych w Polsce, największym wytwórcą antybiotyków, producentem insuliny oraz leków anksjolitycznych, takich jak Estazolam, Klonazepam. Pod taką nazwą gra też miejscowa drużyna…Gwarantuje, że warto się z nią zapoznać :-).

Ł.

Polfa Tarchomin? U wielu ludzi pojawia się uśmiech na twarzy gdy słyszą te słowa. Zakładowy Klub Sportowy Polfa to klub z północnej części Stolicy, który rozgrywa swoje mecze przy ulicy Fleminga. Cieszy się on dość sporą popularnością wśród kibiców Legii. Wystrczy zajrzeć na najpopularniejsze legijne forum dyskusyjne. Mimo to… na meczu nigdy nie było zorganizowanego dopingu.

Starszyzna z dzielnicy planowała kiedyś rozkręcić doping przy Fleminga, ale niestety nic z tego nie wyszło. Nasz klub przed rozpoczęciem bieżącego sezonu połączył się ze względów finansowych z Legionem Warszawa i występuje obecnie pod taką nazwą. My tego nie uznajemy i identyfikujemy się tylko z Polfą.

Nasza zajawka na punkcie Polfuni zaczęła się podczas podróży na jeden z meczów Legii. Popijając browarka ktoś od nas z ekipy przypomniał sobie i zarzucił przyśpiewkę, która została wrzucona przez pewnego użytkownika na forum Legii: „jebać araba, jebać murzyna, Polfa Tarchomin biała drużyna”. Po chwili mieliśmy już dość szeroki repertuar. Wspomniana pieśń jest obecnie najbardziej rozpoznawalna i jest zarazem naszym hymnem, w którym jasno i stanowczo wyrażamy naszą niechęć do wspomnianych ras :-).

Podczas wyjazdu Legii do Wrocławia (sezon 2010/2011) oficjalnie powołujemy do życia grupę FarmaceutiKOs. W jej skład wchodzą osoby które regularnie jeżdżą na Łazienkowską oraz podróżują za Wojskowymi podczas meczów poza granicami naszego pięknego miasta. Wraz z utworzeniem grupy padło hasło „Mobilizujemy ludzi na Polfunię”. Tak też się stało.

Nasz debiut przypadł na mecz z Mazurem Radzymin 13 listopada 2010 roku. Tydzień przed spotkaniem nakręcamy ludzi z Tarchomina oraz znajomych z innych dzielnic. Początkowo wszyscy traktowali tę informację z przymrużeniem oka. W końcu daliśmy jasno do zrozumienia, że to nie jest żart i poważnie zaczynamy się ogarniać. Robimy zrzutę na oprawę.

Na meczu z Tarchomina zameldowało się 25 osób + zaprzyjaźnione delegacje z innych dzielnic jak i również fani szczecińskiej Pogoni (pozdro!), co dało nam łącznie aż 45 głów. Można to uznać za całkiem niezły wynik, biorąc pod uwagę wybitnie niesprzyjającą pogodę i wczesną godzinę rozgrywania meczu. Wieszamy transparent składający się z napisu „Polfa”, krzyża celtyckiego oraz strzykawek. Odpalamy trochę pirotechniki. Podczas rozgrzewki piłkarzy akcentujemy swoje poglądy na tle rasowym. Przypominamy również, że w naszych sercach jest tylko Polfa i nie da jej się zastąpić Legionem. „Pozdrawiamy” również sąsiadki i innych przeciwników (w tym politycznych).  

Niestety okazało się, że również na meczach okręgówki (gdzie występuje obecnie nasz klub) delegat potrafi robić problemy związane z „niewłaściwym” zachowaniem kibiców. Chodziło mu oczywiście o rasistowskie okrzyki i transparent jaki powstał specjalnie na to spotkanie. W drugiej połowie jeden z naszych kibiców zdecydowanie niezadowolony z pracy sędziego liniowego… zdejmuje mu spodenki. Zabawa podczas spotkania naprawdę przednia. Po meczu przybijamy piątki z piłkarzami i udajemy się w nieznane. Kibiców gości 7 osób, dopingują przez większość spotkania.

Mamy wielką nadzieję ,że podczas następnych meczy frekwencja będzie większa. I do tego będziemy dążyć. Pozdrawiamy!

FarmaceutiKOs

ZAKŁADOWY KLUB SPORTOWY POLFA TARCHOMIN

BARWY: Biało- żółto – niebieskie.

SEZON 2010/2011: Liga Okręgowa, grupa: Warszawa I. Polfa gra jako Legion Warszawa, z którym miała fuzję.

INTERNET: Kanał, na którym znajdziecie filmy z Polfy Tarchomin: http://www.youtube.com/user/TVTARCHOMIN#p/a/u/0/FJWUOJyGszk .