13.06.10 „O WSZYSTKIM I O NICZYM”.

„Come on England” – przywitał mnie opis na gadulcu jednego ze znajomych kibiców, kiedy odpaliłem komputer. Jakie England? Kilku białych, kilku jakichś tam (Aaron Lennon?) i paru murzynów to jeszcze nie England… „Come on Serbia” – to jest to :-). Tym bardziej, że grają z równie „niemieckimi Niemcami” co „angielska Anglia”. Nie wspomnę już o „Francji”, w której pierwszej „11” znajdziemy aż 4 (?) białych, czyli rodowitych Francuzów z dziada pradziada. To i tak sukces jak na ten kraj, w którym pierwszy murzyn zadebiutował już w latach… 30stych minionego wieku! Próbowałem obejrzeć jakiś mecz w piątek, ale nie udało mi się…W obu przypadkach w okolicach 15 minuty ucieczka sprzed TV. Ale jeeest – drugiego dnia Mistrzostw redakcja zina zasiadła do zaliczenia pierwszego meczyku…a to dlatego, że wstała o 4:30 i o 20:00 nadawała się tylko i wyłącznie na kanapę :-). Wprawdzie ostrą konkurencją był „Asterix na Olimpiadzie” (TVP1 o tym samym czasie), ale jednak postanowiłem zobaczyć tych „Angoli” :-). Chcieć nie zawsze znaczy móc…zasypiającego ze smakołykami naczelnego wyrwano z domu w 20 minucie…Lepiej przemilczeć czemu, heh. Nie napiszę więc póki co o żadnym meczu MŚ, co według „przykładnego kibica” jest zapewne wstydem. Aż się czerwienie cały…W każdym razie zanim zaczął się mecz leciało milion reklam, no tak – MC Donald itd. w zestawieniu z głodującą Afryką to standard. Może pieprzę jak lewak, ale jeśli ktoś interesuje się polityką i chociaż trochę zna chore mechanizmy kapitalizmu – zgodzi się, że sprzedawanie kubka napoju za tyle za ile żyje znaczna część społeczeństwa…przez miesiąc – może wkurwić tubylców. Ci stale żądni zysku bogacze nie są wcale lepsi od murzyna z maczetą – stoją po dwóch skrajnych stronach barykady.

JAK W ZOO…

W RPA jest jak jest…już przed Mistrzostwami okradli tam dziennikarzy, słyszałem o jakimś straszeniu bronią. Dziennikarz „PS” pytał psa o postój taksówek, ale ten nie wiedział co to jest…Owy dziennikarz zwrócił też uwagę, że mieszka w hotelu pod napięciem, do którego co jakiś czas dzwoni ochrona czy oby wszyscy są jeszcze żywi (poważnie – powołuje się na „Przegląd Sportowy” z 11 czerwca). Zresztą co tu się dziwić, że hotel pod napięciem – tam nawet slumsy od bogatych dzielnic są oddzielone siatką pod prądem! Jak w ZOO, bo nikt mi nie wmówi, że cywilizowani ludzie mieszkają niczym…nawet nie zwierzęta, a dinozaury w Jurassic Park… Mówi się, że MŚ są dla Afryki szansą, że wzrośnie 0,5 PKB…Ciekawe kto ten wzrost odczuje…Chyba domyślicie się która strona ogrodzenia. Reszta odbije się od ileś tam volt…

KOREA PÓŁNOCNA…

Pozostańmy przy MŚ. KRLD zwana jest delikatnie „najbardziej egzotyczną drużyną na Mistrzostwach”…No cóż – moim zdaniem o przypadkach łamania Praw Człowieka w takich krajach jak RPA, Korea Północna, a wcześniej Chiny – powinno się mówić dosadniej. Bo „egzotyczna drużyna” (jak pisze chociażby dodatek z „PS”) to może być jakieś Wybrzeże Kości Słoniowej (bądź całe te MŚ z trąbkami włącznie…), a KRLD to nic innego jak komunistyczna patologia i państwo totalitarne, któremu jedynie taekwon-do wyszło :-). Nie wiem czy wiecie, ale jeśli z MŚ nie wróci choćby jeden piłkarz reprezentujący te państwo to…cała drużyna skończy w więzieniach. Mało tego…Jeśli nie wróci jeden piłkarz to w więzieniu skończy nie tylko cała drużyna, ale…także ich rodziny.

Nie wierzycie? Pobierzcie ten film: http://www.inicjatywa14.net/index.php?option=com_content&view=article&id=274:korea-ponocna-kraj-cichej-mierci&catid=45:filmoteka&Itemid=68 . Tylko trzymajcie się fotela…   

 

SPOTKANIE SKLW Z INNYMI KIBICAMI

10 czerwca o godzinie 18:00 w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa przy ulicy Marszałkowskiej w Warszawie doszło do spotkania Stowarzyszenia Kibiców z pozostałymi kibicami Legii. Spotkanie oczywiście dotyczyło konfliktu, a na pytania odpowiadali przedstawiciele SKLW i innych kibiców CWKS. Więcej szczegółów oraz bardzo długie MP3 do posłuchania znajdziecie pod tym adresem: http://legionisci.com/news/37973_Spotkanie_SKLW_z_kibicami_25h_MP3.html . Tutaj zaś znajduje się aż 12 bardzo długich filmików ze spotkania: http://legionisci.com/news/37980_Spotkanie_SKLW_z_kibicami_video.html .    

TERMINARZ SEZONU 2010/2011

Na stronie legioniści.com (niedawne legialive.pl…) ukazał się terminarz Ekstraklasy na sezon 10/11. Oto on: http://legionisci.com/news/37975_Terminarz_sezonu_2010/2011.html . Zaczynamy jak wiadomo 7 sierpnia towarzysko z Arsenalem, a inauguracja ligi będzie przełożona. Później pseudoderby na K6, a więc pewnie bez nas… Zanim liga i otwarcie stadionu – zagramy kilka sparingów w Polsce (Widzew, Gorzów) oraz we Francji (m.in. PSG).

GRZELAK ODCHODZI…

Nieoficjalnie wiadomo, że z Łazienkowskiej odejdzie Bartek „wielki nos” Grzelak. Można to podsumować tak: http://img158.imageshack.us/img158/8991/tripgj9.swf .

ARTYKUŁ O MTV

Przejdźmy do tematyki pozasportowej. Dzisiaj dużo linków, a zatem brnijmy w to. Na stronie FRONDA ukazał się ciekawy artykuł na temat destrukcyjnych programów z MTV. Redakcja miała cierpliwość kilka programów opisać, a zatem warto słać dalej: wejdźcie na www.autonom.pl i artykuł macie na kolumnie z boku (niestety mam jakieś problemy z tym linkiem – kiedy go wklejałem strona mi się rozjeżdżała). Jest co czytać. „Mam bawić się w norze za 30 tysięcy dolarów na noc?! Co za wstyd! Nie cierpię mojego skąpego ojca!” – powiedziała wyglądająca na 30 lat, 13-letnia blondyneczka w jednym z odcinków o organizacji urodzin. Jak powiedział brytyjski komik Charlie Brooker – program „pokazuje wszystko, co najgorsze w naszej tak zwanej cywilizacji”. O tym, że ma to wpływ na ludzi przekonują się codziennie młodzi w szkołach, ale nie tylko…W swojej pracy także miałem wiele przypadków „pokolenia MTV” wśród niby dorosłych ludzi…

Ł.