18.06.10 „O WSZYSTKIM I O NICZYM”.

Sesja to morderca – to hasło powtarzane przez wszelkich studentów, ale tym razem pójdę w tą masowość i je powtórzę także. Morderca. Zamiast szerzyć nacjonalizm i miłość do Legii Warszawa trzeba czytać o jakiś niezbyt ciekawych statystykach, ekonomiach i gospodarkach. A i tak nie jest to gwarantem sukcesu, i zapewne czeka kampania wrześniowa…Nie wspominając o tym, że belfry nie odpowiadają na maile od drogalegionisty@gmail.com  bo ich doktorska duma została urażona gdyż ich student wolał raczej gdzieś pojechać w sobotę niż być na ich wykładach. No cóż…od początku studiów, ba – od początku edukacji, „dziwnym trafem” (heh) rachunek sumienia przychodzi na sam koniec. No tak…są przedmioty ciekawe, nad którymi aż chce się siedzieć i takie, które trzeba potem poprawiać bo nawet buczące z ekranu trąbki nie są w stanie wygnać do książek (polecam straszaka: http://i.imgur.com/L51Sn.jpg). Co Was to jednak w sumie obchodzi – w założeniach miałem napisać, że mało mam ostatnio czasu na rozkminianie o życiu :-). A w lipcu szykuje się dłuższa przerwa w aktualizowaniu e-zina, ale o wszystkim zostaniecie dokładnie poinformowani gdyż „DL” dba o swoich czytelników (tak w kwestii brutalnej auto reklamy). Nie zanudzając – zapraszam na kolejne „O wszystkim i o niczym”.  

 

MISTRZOSTWA ŚWIATA W AFRYCE…TO NIE DLA MNIE

No dobra – redakcja „DL” wreszcie łyknęła pierwszy mecz z tzw. Mistrzostw Świata, które mają niby pokazać jaki kraj jest najlepszy w piłkę, a często pokazują jaki kraj jest dobry w naturalizowaniu obcokrajowców. Przecząc idei Mistrzostw Świata. Bo nieważne czy naturalizowany zawodnik jest czarny czy biały – liczy się to, że gra w drużynie WYŁĄCZNIE ze względów SPORTOWYCH – nie zaś sportowo narodowych. Ktoś go naturalizował – podobnie jakby dokonał transferu w klubie. Sprzeciw kibiców wobec (swego czasu) Rogera, Olisadebe to nie był faszyzm – to jest chęć zachowania tego co bliskie sercu. Bo czy za kilkanaście lat MŚ będą miały jakikolwiek sens skoro takie „Niemcy” to będzie 70% Polaków, Turków, Brazylijczyków, a „Francja” 80% Afrykańczyków? Takie procesy to zaprzeczenie idei międzypaństwowej rywalizacji.

W każdym razie trzymam kciuki za Serbów, którzy to w swojej kadrze nie mają obco brzmiących nazwisk aczkolwiek chyba dwóch reprezentantów nie wychowało się w tym dumnym kraju (nie znam dokładnie historii tych sportowców). Pobrałem sobie mecz z Ghaną i niestety „odjeżdżałem” (spotkanie obejrzane na…4 podejścia) kto oglądał wie dlaczego. Serbowie nie pokazali nic ciekawego, ba – pokazali nawet nieco głupoty. Do tego te trąbki przypominające lecący rój pszczół…Obejrzę do końca Serbów i pierdziele te MŚ…

Zresztą – pozostając przy MŚ. Na Wirtualnej Polsce pojawił się kolejny artykuł na ich temat: http://mundial.wp.pl/title,Szpakowski-dziennikarze-sa-przerazeni,wid,12379783,wiadomosc.html?ticaid=1a5c9 . Nawet popularnemu Szpakowskiemu się tam nie podoba. 

SERBIA KONTRA COŚ CO KIEDYŚ BYŁO NIEMCAMI

Kolejny mecz Serbowie grają w piątek 18 czerwca o 13:30. Każdy powód by oderwać się od sesji jest dobry, a tym bardziej taki. Co jak co, ale dojebanie tej zbieraninie „Polaków”, ciemnoskórych i chuj wie kogo (niedługo dla poprawności będzie też pedał, transwestyta i kibic Polonii Warszawa) zwanej „Niemcami” to od lat moje marzenie. Biało czerwonym (+ Roger) się nie udało, zasiadając w piątek do meczu mam nadzieję, że uda się Serbom.

BILET W JEDNĄ STRONĘ

Trzeba przyznać, że chyba najwięcej z oficjalnych mediów na temat prawdziwej twarzy RPA pisze portal wp.pl. Przeczytajcie sobie relację Polki, która już kupiła z RPA bilet w jedną stronę: http://mundial.wp.pl/title,W-RPA-jak-na-Dzikim-Zachodzie-Nawet-gorzej,wid,12385059,wiadomosc.html?ticaid=1a5e2 . A Diego przez trąbki się nakręcił na starą chorobę:

W PONIEDZIAŁEK PIERWSZY TRENING LEGII!

Wreszcie zaczyna się coś dziać…Chujowe to (przez ITI) bo chujowe, ale ukochane – bo nasze. W poniedziałek wybiegną na boisko pączek z kolegami aby zacząć przygotowania do sezonu 2010/2011. Wreszcie zacznie się coś dziać – będziemy przyglądać się „wzmocnieniom” (to się okaże…), śmiać się z Rybusa i Rzeźniczaka itd. Ja osobiście wolę to co swojskie niż te Mistrzostwa Świata.

No i sparingi. Wiadomo już co i jak. 29 czerwca gramy w Grodzisku Wielkopolskim z Gorzowem, 2 lipca w tym samym miejscu z Widzewem Łódź. Później jeszcze Dolcan Ząbki i Francuzi, ale to…później.

MŁODZI MISTRZE!

Sukces za sukcesem odnoszą młode roczniki piłkarzy Legii Warszawa. Legia 1995 zdobyła jako kolejna młoda Legia Mistrzostwo Mazowsza! Co ciekawe w ich ostatnim meczu na KS Piaseczno (CWKS wygrał 2-0) wspierało ich dopingiem kilkanaście osób. Nie były to bynajmniej matki dzieciaków, heh – na płocie wisiał transparent „Koniec ITI”. W czasie drugiej połowy fani Legii rzucili konfetti, odpalili ognie wrocławskie i bengale oraz zaprezentowali baloniadę! Bardzo fajnie, że komuś się chciało – młodzi mieli frajdę na bank! 

ZMARŁ DR. DARIUSZ RATAJCZAK

O bardzo smutnym fakcie poinformowały 16 czerwca autonom.pl oraz nacjonalista.pl. „Policja prawdopodobnie odnalazła ciało kłamcy oświęcimskiego” – taki tytuł pojawił się na stronie „Gazety Wyborczej”, a to tylko dlatego, że doktor ten wygłaszał „niepoprawne politycznie” tezy. Jak pisze nacjonalista.pl – po licznych komentarzach pod artykułem, gazeta.pl zmieniła swój tekst! Zachęcam do zapoznania się z życiem doktora chociażby wyszukując informacje w necie.

W NIEDZIELĘ WYBORY

Powiem jak Ojciec Rydzyk – wiecie na kogo głosować :-). Mam nadzieję, że nie wygra Komorowski i będę dumny, że kilkoma tekstami  i ulicznymi akcjami chociaż w mikroskopijnym procencie przyczyniliśmy się do nie powstania w Polsce rządów jednej partii. Jeśli wygra PO to będzie mega lipa…Wejdą w dupę każdemu nie dbając o interes Polski, której – jak mam wrażenie – się wstydzą.

Ł