25.06.10 „O WSZYSTKIM I O NICZYM”.

Przez jakiś czas pierwszą jedenastkę Legii tworzyli marnej jakości Polacy, a teraz znowu ze świecą możemy szukać naszych rodaków w podstawowym składzie…Do CWKS dołączyli sami obcokrajowcy, a dotrzeć ma jeszcze co najmniej trzech. Testować mamy obrońcę z WKS i bynajmniej nie jest to Zawiszak bądź reprezentant Śląska lecz murzyn z Wybrzeża Kości Słoniowej. Do treningów wrócił całą wiosnę kontuzjowany Chinyama, a jego partnerem w ataku może być „Chinyama 2” czyli „Czibamba” z Arki Gdynia. W sobotę do Legii dołączyć ma jakiś Argentyńczyk. Jak nie to jest do dupy, to coś innego…No, ale w życiu nie zawsze może być tak jak byśmy chcieli, niestety…W kwestii transferów do zespołu z Łazienkowskiej pojawiły się jeszcze inne plotki, ale o tym w „O wszystkim i o niczym”, na które zapraszam.

KOREAŃCZYK W LEGII? JASNE…

Żeby szydzić, bawić się słowem pisanym, dobrze jest mieć dobry humor…Ciężko o dobry humor kiedy jest końcówka czerwca, zbliżają się zasłużone (bądź nie) wakacje, a były poseł SLD – wykładowca z czerwonym krawatem oblewa cię z najgorszych z możliwych przedmiotów…No cóż…myślałem, że nic nie spowoduje poprawy humoru lecz legialive.pl podała 23 czerwca informacje jakoby Legia interesowała się napastnikiem z Korei Północnej (tak, to ta komunistyczna).

Towarzysz Jong Tae-Se i towarzysz Mariusz Walter – czy to nie brzmi dumnie? Może dlatego zostawili na dwa miesiące kompletnie bezużytecznego Chińczyka Donga by zasiać tu ziarnko komunizmu z prawdziwego zdarzenia? By Jong Tae-Se zrobił z nijakich pączków, Rzeźniczaków i Rybusów obywateli godnych jedynego wodza, umiejących się dla niego odpowiednio wypowiedzieć „na zewnątrz”? A tak już poważniej, oto co weszlo.com sądzi o całej tej sprawie z „koreańską gwiazdą”: http://www.weszlo.com/news/5134 . Nic dodać nic ująć.

KONTUZJA RZEŹNICZAKA, CZYLI…ELIMINOWANIE KONKURENCJI? :-)

Legia przebywa na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim. Podczas jednego z treningów kontuzji doznał obrońca Jakub Rzeźniczak. Co ciekawe stało się to po starciu z Arturem Jędrzejczykiem, który wrócił z wypożyczenia w Kielcach. Jako, że Artur także jest obrońcą pozostaje pogratulować skutecznego eliminowania konkurencji :-). Rzeźniczak będzie pauzował 6 tygodni. Póki co nie wiadomo czy płakał niczym „boski Cristiano”, ale oczywiście są takie przypuszczenia. A tak na poważnie – trochę szkoda chłopaka, głupi jak reszta, ale chociaż stara się pracować…   

NIEKOŃCZĄCA SIĘ OPOWIEŚĆ, CZYLI PROBLEMY SEKCJI…

Polski hokej już dawno zszedł na psy…Spadł nisko na tyle, że jedna z bardziej znanych drużyn – Podhale Nowy Targ musiała wycofać się z rozgrywek. W związku z tym zarządzono baraże o Ekstraligę – zwycięzca zagra za słynne „Szarotki” w najwyższej klasie rozgrywkowej. Niestety hokejowa Legia nie przystąpi do tych baraży…Problemem nie do przejścia jest…brak lodowiska. CWKS nie zagra także w hokejowym Pucharze Polski gdyż w terminie jego rozgrywania Torwar II będzie dla sportowców Wojskowych niedostępny (rozmrożono lodowisko). W Stolicy Polski nie ma jednego lodowiska dla jedynej drużyny hokejowej…Takie są realia.

Poprawiła się natomiast sytuacja ze startem w sezonie 2010/2011. Udało się przedłużyć umowę z Torwarem do końca roku kalendarzowego i hokeiści Legii przystąpią do rozgrywek I ligi. Schody mogą zacząć się od stycznia…Póki co warszawski hokej trzyma się na cienkiej nitce. W sumie czy to coś nowego?

Mimo wszystko 15 sierpnia zespół ze Stolicy wyjedzie na dwutygodniowe zgrupowanie do ośrodka sportowego w łotewskim Ventspils. Zagra tam kilka sparingów. Podobnie jak w Szwecji, do której Legioniści mają wyjechać po powrocie z Łotwy…Chłopaki – trzymajcie się! Jesteśmy z Wami. Tak na marginesie to szkoda, że kibice CWKS mają obecnie wiele innych problemów gdyż zapewne problemy sekcji nie przeszłyby tak bez echa…

NIEZROZUMIAŁY KONFLIKT?

„Konflikt nie jest dla mnie do końca zrozumiały” – powiedział portalowi interia.pl stary Kosecki. Jest to już któryś osobnik będący w miarę blisko Legii, który „nie może zrozumieć konfliktu”. Nie rozumieli go piłkarze, działacze, teraz dochodzą dawni gracze…Kto jeszcze nie rozumie tego prostego jak konstrukcja cepa konfliktu? Wiem, że jestem prostym kibolem, z założenia niewykształconym i pijanym, ale pozwólcie, że podam wszystkim znany adres www.koniec-iti.eu, a także polecę forum warszawskiej Legii i temat o działaniu ITI…Naprawdę nie trzeba znać tajnych szyfrów by znaleźć informację, by dojść do sedna – wystarczy najpierw chcieć, poświęcić odrobinę czasu, a potem ewentualnie robić z siebie debila przed mediami…Poseł PO „boski Roman” jako kolejny sugeruje, że tysiące ludzi tworzących latami klimat i choreografie na Żylecie nagle zwariowało i bez większego sensu sobie protestuje…Ot tak – zbiorowa wariacja. I trzech nieomylnych muszkieterów – Mariusz Wu, jego giermek Leszek eM oraz cieć na Be. Eh.

TO SĄ JAKIEŚ MISTRZOSTWA ŚWIATA?

Nie ma już na MŚ Serbii, do dalszej gry weszły mieszanki typu Niemcy, Anglia…Bilans naczelnego „DL” to dwa obejrzane mecze i chyba już do żadnego nie uda mi się zmusić…Poważnie – bardziej mnie interesuje to co dzieje się w Grodzisku Wielkopolskim. Tak – dziwne to jest, ale…po prostu jest. Błogosławiona polska Ekstraklasa i drużyna Franciszka Smudy…

5 WŁADZA – SONDAŻE…

Przejdźmy do polityki. Każdy kto śledził I turę wyborów prezydenckich zwrócił uwagę na różnice w sondażach. Zamknięto lokale wyborcze i już TVN podawał, że Bronek wygrał różnicą 12%. „Gazeta Wyborcza” przed 20 czerwca podawała, iż Komorowski jest blisko zwycięstwa w I turze. Tymczasem jak się okazało – różnica przed II turą wynosi zaledwie 5%. No właśnie…czy sondaże to już V władza? Trafne uwagi na ten temat zawarł w swoim felietonie dla GP Rafał Ziemkiewicz, a także inni – w miarę wolni – publicyści. Gdyby społeczeństwo nie miało klapek na oczach już dawno wyłączyłoby TVN, bo mimo „profesjonalnego wyglądu” jest on nierzetelny…

Sondaże rządzą…pokazują nam na kogo mamy głosować i eliminują tych, którzy mają w nich mało %. „Po co mam głosować jak i tak nie wygra” – myślą nieświadomi, zmanipulowani wyborcy o – być może – swoim kandydacie…Dlatego sztab wyborczy PO: TVN i „Gazeta Wyborcza” (siedziba komitetu Komorowskiego mieści się w mieszkaniu Bikont – dziennikarki wybiórczej, kwestią zajmuje się Rada Etyki Mediów) doskonale spełnia swoją misję w służbie jedynej słusznej partii… Sondaże – powinni tego zabronić! A niżej skan tekstu Ziemkiewicza:

Ł