30.06.10 „O WSZYSTKIM I O NICZYM”.

„Gazeta Wyborcza” w stałej formie…Od czasu do czasu przeglądam to badziewie i numer z 30 czerwca utwierdza mnie w przekonaniu, że nasza walka z propagandą Michnika jak najbardziej ma sens. GW to nie tylko prawa ręka PO, ale także nośnik wszelkich patologii. Wiem, że w kontrze GW, a także wynalazki jak Kuba Wojewódzki zarzucają takim jak ja „widzenie wszędzie spisku przez ciemnogród”, ale nie dajcie się nabrać na to odwracanie kota ogonem. W pierwszym lepszym, środowym wydaniu wiele promocji pedalstwa, od „sztuki” wystawianej na „europride” 2010 w Stolicy Polski po promocję zawierania legalnych związków między pedałami. Ale w środę kupiłem „To My Kibice+”, a tam wywiad z Angolem, który opowiada o organizacji Casuals United – zjednoczonym ruchu opartym na „sportowych” ekipach wyspiarskich, walczącym z ekspansją Islamu w UK. Wprawdzie wiele bym w CU zmienił, ale to po prostu dowód na to , że kibice, chuligani na całym świecie włączają się aktywnie w politykę. Także walka polskich kibiców z wybiórczą to nasza święta misja – tak to odbieram i tak to polecam odbierać. Ciemnogród mówi: amen. A tymczasem kilka notek i fotek.

JAŃCZYK NIE CHCE DO LECHA

Dawid Janczyk był jednym z głównych celów transferowych Lecha Poznań i ponoć były Legionista odmówił gry w Kolejorzu. Z transferu Janczyka z CSKA Moskwa (wypożyczonego do Beerschot Antwerpia) jednak raczej nic nie wyniknie. Co ciekawe, napastnik wypowiedział słowa, których dawno jako Legionista nie słyszałem: „Jako były piłkarz Legii, nie jest zainteresowany grą w Lechu” – mówi dyrektor sportowy z Poznania Marek Pogorzelczyk. „Na razie chcę pograć poza granicami kraju, a w Polsce wiadomo do kogo należy moje serce” – stwierdził – myślę, że niespodziewanie – Janczyk. O podejściu Dawida pisała m.in. wybiórcza z Poznania czy też legia.net. 

CABRAL ZAWODNIKIEM LEGII!

Argentyńczyk Cabral 30stego czerwca został zawodnikiem Legii. Oglądający piłkę argentyńską chwalą tego piłkarza, a ja tradycyjnie podchodzę z dystansem dopóki nie będzie robił szału w naszej marnej Ekstraklasie. Descarga też był super…

KORZYM JEDNAK W KIELECKIEJ KORONIE!

Nie potwierdziła się informacja, że od 1 lipca Korzym będzie zawodnikiem Cracovii. Ponoć ostatecznie napastnik trafił do kieleckiej Korony.

EKWUEME SPRZEDANY DO ZAGŁĘBIA LUBIN

Martins Ekwueme, który ostatni czas spędził na wypożyczeniu do Lubina – został tam definitywnie sprzedany. Nie będę płakał i myślę, że nikt nie będzie…

RADOVIĆ ZOSTAJE

Radović zostanie i powalczy o miejsce z Mazengą – doniosły legijne media. Oczywiście, że chętnie zostanie i „powalczy” bo gdzież indziej za brak umiejętności gry w piłkę dostaje się takie pieniądze…Tym bardziej, że przybyło nieco tłuszczu.

SERB NA TESTACH

28 czerwca na tygodniowe testy do Legii przyjechał serbski obrońca Danijel Mihajlović (25 lat). Kolejny obcokrajowiec (!) dobił do nas z klubu FK Jagodina.

RARYTASY

Na forum CWKS szaleje jeden z użytkowników wrzucając stare zdjęcia z Legii. Wbijajcie na LL!, a tymczasem wrzucam dwa kwiatki. Jeden przedstawia kibiców Legii. Przyjrzyjcie się – dostrzeżecie ciekawych panów charakterystycznych dla lat 90tych. Niżej fotka wiecznej patologii – KSP. „Kibice Polonii przeciw faszyzmowi”, a kilka flag dalej krzyż celtycki. Gratulacje. 

CYTAT MISTRZOSTW…

…należy niewątpliwie do jednego z japońskich piłkarzy. „Dzień dobry. Nazywam się Keisuke Honda, ale nie jestem motocyklem” – powiedział Keisuke Honda dziennikarzom. Dobrze wiedzieć. Wszak technika idzie bardzo do przodu, tym bardziej u skośnookich…

VUVUZELA TUNING?

Pojawiła się nowa wersja znienawidzonego przez prawdziwych kibiców przedmiotu. Przyznam, że trochę nawet przypomina konewkę :-).

„JAK AFRYKA ODMŁADZA PIŁKARZY”?

Wiem, że za źródło tego skanu macie prawo mnie ukamieniować i przyjmę to z pokorą (zresztą wspominam o tym źródle we wstępie), heh – ale uznałem, że warto zapoznać się z tematem. Notka o tym, że w komercyjnym show jakim są naprawdę MŚ grają dzicy ludzie, którzy nie wiedzą (?) ile mają lat. Ciekawy kontrast.

CZERWONI PROTESTUJĄ…

A teraz polityka. W Toronto protestowali przeciwnicy najbogatszych państw świata. Oczywiście doszło do ostrych zamieszek. Nie przepadam za tzw. „elytom” gospodarczą, ale również protestujący budzą duże kontrowersje. Takie manify są opanowane przez anarchistów, lewaków oraz komunistów – szczególnie w miejscach gdzie owego komunizmu szczególnie (bądź wcale) nie odczuto. Jebać burżujów, jebać komunę! Nacjonalizm naszą drogą.

DRUGA DEBATA Z… LEGIONISTAMI W TLE…

A teraz przenieśmy się na polskie podwórko. 30stego czerwca odbyła się druga debata prezydencka. Było podobnie jak w pierwszej aczkolwiek Kaczyński wytknął więcej konkretów swojemu rywalowi, a ten tylko biegał mu podawać rękę :-). Bardziej istotne jest to co mogli usłyszeć telewidzowie TVP Info przed rozpoczęciem transmisji w studiu. „Precz z komuną”, „Legia albo śmierć – podnieś głowę i zaciśnij pięść” – tak m.in. krzyczeli kibice Legii zebrani na Woronicza.

Ł