30.06.10 WSPOMNIENIA KIBICA: WIDZEW-LEGIA’99,LEGIA-WIDZEW’2004.

1 lipca, w czwartek o godzinie 18:00 Legia zagra w Grodzisku Wielkopolskim sparing z łódzkim Widzewem. Co ciekawe – rok temu także towarzysko zagraliśmy z łodzianami. 10 lipca 2009 na stadionie Widzewa zremisowaliśmy 1-1. Fani gospodarzy stworzyli wtedy jak na sparing super atmosferę, prowadząc doping i odpalając pirotechnikę. Teraz jako, że gramy na neutralnym terenie – spotkanie nie będzie tak ekscytujące. Ale powspominać przy okazji meczu Legia- Widzew nigdy nie zaszkodzi…Jest to klasyk, który wychował młode pokolenie Legionistów i wspomnień z potyczek warszawsko- łódzkich jest co niemiara. Jako, że jest to sparing – wspomnimy jeden z szarych meczów przeciwko RTS, ten rozegrany 8 czerwca 2004 przy Łazienkowskiej, kiedy beniaminek sezonu 2010/2011 spadł do II ligi. Odkopałem relację kumpla. Do tego wrzucam zdjęcia autorstwa DL z tego meczu! Jako bonus dodam skany z kultowego dla mnie z osobistych powodów meczu Widzew- Legia 1999! A więc dwie pieczenie na jednym ogniu :-).

Ł

CWKS LEGIA WARSZAWA 6-0 RTS WIDZEW ŁÓDŹ

8.06.2004, Przedostatnia kolejka Ekstraklasy, Warszawa.

Ten mecz miał być hitem wiosny. Wątpię, czy ktokolwiek, patrząc na rozkład kolejek przyznał to miano innemu spotkaniu. Zawsze, gdy dochodziło do spotkania tych drużyn, spodziewać się można było wspaniałego widowiska. Nawet wtedy, kiedy oba zespoły grały do dupy, to i tak każdy powie- zajebisty mecz!!! Bo to klasyk. Niestety, kolejny raz, spotkanie na Łazienkowskiej traci miano święta, a podziękować za to możemy leśnym dziadkom z PZPN.

Ten mecz to czkawka po finale Pucharu Polski. Za wydarzenia z tamtego wieczoru PZPN zdecydował się ograniczyć liczbę widzów do 4 tysięcy. Aby było ściślej- 4 tysięcy karnetowców. Nie mogło być nic gorszego od tej decyzji. To jak pozbawienie nas kibicowskiej Wigilii. Czegoś, na co czeka się cały rok i gdy wydaje się, że to już blisko, ktoś zabiera nam to z przed nosa. Tak postąpił PZPN. Jak złodziej… Mecz zaplanowany był na 19:00, a my pojawiamy się przed bramami o 16:30. Kilka osób już stoi. Tego dnia psy miały robotę w postaci sprawdzania karnetu i dowodu tożsamości każdemu, kto podążał w stronę bramek wejściowych. Dlatego, wiele więcej wiary, niż zaplanowane 4 tysiące nie weszło na stadion. Po prostu, kto nie posiadał karneciku, nie mógł przebywać w pobliżu stadionu.

Bramki otwierają niecałe 1,5 godziny przed pierwszym gwizdkiem. Na trybunach pustawo. Ludzie wkurwieni, brak gości. Zawrócili ich na, Powiślu, bo mieli duże ilości sprzętu – to wersja prasy i psów, ale ponoć było „nieco” inaczej. U nas mecz bez oprawy. Pomimo małej ilości kibiców prowadzimy w sumie dobry doping.

Po 10- 15 minutach pierwszej połowy spora ilość kibiców opuszcza Żyletę i schodzi pod kasy po resztę kolegów, którzy z powodu chujowego zakazu nie mogli wejść. Awantura wisiała w powietrzu. Najpierw bluzgi na ochronę i zawody w rzucie w dal kamieniem. Poleciały też stoliki i parę innych gówien. Nic specjalnego generalnie. Kiedy my przykuwamy oczy ochrony, a psy tylko przyglądały się z dość daleka, wszyscy ci, co stali przed stadionem, biegną w stronę basenów!!! Psy ich gonią, ochroniarze wypierdalają tych, co dostali się tym sposobem na stadion, a kiedy w miarę się uspokoiło biegną z gazem i zawijają parę osób w tym dziadka robiącego zdjęcia. Drugiego starcia nie było. Po pierwszej połowie wszyscy wrócili na miejsca.

W drugiej połowie, celujemy trochę w bluzgach na Widzew i nasz związek piłkarski. Kiedy jest już blisko końca, dużo osób zbiera się pod płotem. Na końcowy nowy gwizdek próbują przeskoczyć płot, ale ochroniarze (chuj wam w twarze!!!) orientują się i nic z tego nie wychodzi. Był też transparent. „Vuko= Pinokio w Wiśle”+ ręka wystająca z wody. Prezesowi zachciało się żegnać Vuko, więc i my też to uczyniliśmy. Dostał konkretną ilość gwizdów.

Tak oto wyglądał mecz, który jeszcze do niedawna elektryzował wszystkich sympatyków piłki kopanej. Ale kogo to interesowało. PZPN- mordercę polskiej piłki?