27.05.10 RECENZJE: WWW.UNCOLTUITATDELUME.NET.

Niektórzy kibice, a może nawet i większość – nie mają czasu sprawdzać setek stron by dowiedzieć się co słychać w naszym szerokim światku. Tym bardziej lubimy i cenimy witryny, na których wszystko jest „w kupie”. Taką stroną na pewno jest www.uncoltuitatdelume.net . Jej opis w zasadzie można by streścić w kilku słowach: jeśli dzieje się coś ciekawego na jakimś – zazwyczaj europejskim (ale nie tylko) – stadionie, pod względem ultras, a przede wszystkim hooligans – raczej na pewno zobaczycie zdjęcia i filmy z tego wydarzenia na owej stronie. To prawdziwa skarbnica wiedzy jeśli chodzi o głośne sprawy bieżące. Często pojawiają się tam również aktualizacje z galeriami polskimi, ale to w sumie nic dziwnego gdyż nasza scena jest chyba najbardziej rozwiniętą we współczesnej Europie.

Strona jest prosta (i dobrze) – aktualizacje zamieszczone są w zależności od daty dodania – jedna pod drugą. Menu jest skromne: Home i Forum :-), przy czym forum chyba nie tętni zbytnio życiem…Z boku strony jest czytelne archiwum, według miesiąca i roku – możesz więc dość szybko odnaleźć interesujący Cię mecz – jeśli znasz jego datę. Zresztą nie tylko o meczach donosi uncoltuitatdelume.net . To z tego adresu dowiecie się kto urządzał pikietę (aczkolwiek tej anty ITI nie było…), efektowny pochód bądź też na większą skalę dymił w środku miasta…Ustawek też kilka odnotowano…Czasami prócz czołowych scen: Polskiej, Chorwackiej, Włoskiej, Francuskiej, Greckiej itp. pojawiają się ciekawostki z daleka – na przykład urugwajski dym z psiarnią. Zakres spotkań jest spory i elastyczny: od finałów europejskich pucharów po „Serie D” z Italii. W poszukiwaniu pomoże nam opcja „Szukaj”, a także wybór kategorii (ultras, hool’s, UEFA Cup, znalazłem tam nawet PDF zina Steauy! I wiele innych…).

Można być wdzięcznym autorowi, że chce mu się zbierać wszystko do kupy i zamieszczać w jednym miejscu. Dzięki temu nie musisz przetrzepać dziesiątek adresów…jeśli w Europie był jakiś konkretniejszy dym bądź ciekawsza oprawa – znajdziesz krótkie info, fotki i filmy na www.uncoltuitatdelume.net! Oczywiście coś strona może pominąć, ale będą to pojedyncze głośne wydarzenia…Miłego szperania.

Ł