25.06.10 O MAJOWEJ WALCE JOANNY PAPROCKIEJ…+ VIDEO Z WALKI.

A teraz zajmiemy się walką z 29 maja 2010, a właściwie jedną z zawodniczek. Dotychczas jakoś nie znalazłem natchnienia by o niej napisać, co dziś nadrabiam – na podstawie swojej starszej notki. Nie będzie o walce facetów lecz o pojedynku kobiet. Wcześniej pisałem o walce Łukasza Jurkowskiego, który w jakimś stopniu utożsamia się z warszawską Legią. Podobnie jest z Joanną Paprocką, która często pozowała z ułożoną palcami „eLką” (czego dowód znajdziecie po kliknięciu „Więcej”). Wspomnianego 29 maja tego roku – Paprotka zadebiutowała w formule K1. Ringowy debiut zawodniczki nastąpił na gali „Angels of Fire” zorganizowanej w Płocku. Wcześniej Joanna wielokrotnie wygrywała na macie w stylu taekwon-do ITF. Jest to ciekawe gdyż jak widać – co bardziej znani wojownicy tej sztuki walki kibicują Legii :-). M.in. z tego powodu zapraszam na kilka słów o Paprockiej, jej walce, a także zamieszczam linka do samej walki i treningu zawodniczki!

Joanna Paprocka urodziła się 25 września 1983 roku w Warszawie, a mieszka w Legionowie. Posiada wiele uprawnień takich jak sędzia Polskiego Związku Taekwon-do, instruktor sportu, instruktor koszykówki, wychowawca kolonii i obozów, instruktor taekwon-do, instruktor boksu oraz instruktor narciarstwa! Jakby tego było mało Paprocka interesuje się sportami ekstremalnymi, przykładowo oddała skok ze spadochronem z wysokości 4000 metrów. Co ciekawe – była wtedy wraz z koleżanką w stroju do ćwiczeń taekwon-do. Pewnie na szczęście…Prócz sportu, Paprocka jest także osobą wykształconą.

Taekwon-do ITF Joanna ćwiczy od 1995 roku (od 12 roku życia), od 1998 jest w Reprezentacji Narodowej. Po 5 latach treningu, w 2000 roku zdobywa stopień 1 dan, czyli czarny pas (mając zaledwie 17 lat!). Lista sukcesów jest bardzo długa i trzeba by sporządzić jakąś konkretną tabelę. Zatem w skrócie (szczegóły na jej stronie). Mistrzostwo Warszawy, Mistrzostwo Makroregionu Mazursko-Warszawskiego, wiele razy pierwsze miejsce w meczach międzynarodowych, wysokie miejsca na Grand Prix w Sycowie, kilkanaście medali na Mistrzostwach Otwartych w tym wiele za pierwsze miejsca, kilkanaście medali Pucharu Polski w tym wiele za pierwsze miejsce, kilkanaście medali na Mistrzostwach Polski, kilka razy pierwsze miejsce na Pucharze Europy, kilkanaście Medali Mistrzostw Europy w tym niemal wszystkie za pierwsze miejsca, kilka medali Pucharu Świata, kilka medali Mistrzostw Świata. Przyznacie, że robi wrażenie i mało który sportowiec może pochwalić się takim medalowym ołtarzem.

Niestety o Joannie słyszeli głównie tylko sympatycy sportów walki, a to za sprawą słabej ich promocji w mediach (chociaż coś się bujnęło i jakieś wzmianki się pojawiają) . Jakiś czas temu wywiadów udzieliła Joanna w telewizji internetowej LOOKR TV (magazyn „Strefa walki”), ale tam także docierają tylko fani tego rodzaju sportu. Nie oznacza to jednak, że Joanna jest całkowicie anonimowa. Udzieliła wielu wywiadów w tym na przykład dla magazynu „Sport dla wszystkich” . Była też gościem „Rytmu miasta” na (niestety) TVN Warszawa i innych programów (niestety) TVNu. Walter – won od Joanny :-).

Gorąco polecam stronę Joanny o prostej nazwie www.paprocka.pl. Znajdziecie tam bogatą galerię zdjęć z życia tego sportowca, a przede wszystkim będziecie mogli pobrać filmy video z udziałem bohaterki tego artykułu! Naprawdę jest, co oglądać! Bardziej szczegółowo zapoznacie się także z ostatnimi sezonami w wykonaniu zawodniczki.

Podsumowując – Joanna to świetna zawodniczka i dobry przykład dla młodzieży. Pokazuje swoją osobą alternatywę dla włóczenia się po dyskotekach i zajmowania jedynie swoim makijażem przez rzesze polskich kobiet. Sukcesy sportowe, wykształcenie, szerokie zainteresowania – oto Joanna Paprocka. Fanka Legii Warszawa bardzo często podkreślająca swoje sympatie klubowe, co można zobaczyć na dodanych zdjęciach czy podczas jednego z wywiadów dla LOOKR TV. Fani CWKS na pewno mogą być dumni, że taka osoba się z nimi utożsamia.

29 maja 2010 nastąpił kolejny przełom w życiu zawodniczki. Zadebiutowała w ringu, na zasadach K1, co od dawna było zapowiadane. Jej przeciwniczką w trzyrundowej walce była Mistrzyni Europy w kickboxingu (w formule low-kick) Alicja Piecyk z Wrocławia. Co ważne – Joanna miała mieć inną rywalkę lecz Justyna Korczyńska doznała poważnej kontuzji (zerwane więzadła kolana). Nie będę Wam psuł przyjemności oglądania bijących się lasek (które bym wolał mieć raczej jako siostry niżeli partnerki :-) i niech przebieg walki pozostanie tajemnicą…Ocenicie sami. Zamieszczam też filmik z treningu Paprockiej.

Walkę znajdziecie pod tym adresem: http://www.megavideo.com/?v=FU73AJ1T . Trzeba kliknąć na dwa symbole oznaczające „play” znajdujące się po środku ekranu (najpierw będzie jeden, potem drugi). Miłego oglądania!

Ł