11.06.10 „KIBOLE LISTY PISZĄ”…ARTYKUŁ O PSG.

Do redakcji tego zina nadszedł mail dotyczący artykułu o PSG, którego możecie znaleźć pod tym linkiem: http://drogalegionisty.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=141:90610-psg-wprowadza-absurdalne-zasady-na-parc-des-princes&catid=40:sportowa&Itemid=93 . Przypominam, że możecie pisać do redakcji na maila: drogalegionisty@gmail.com . Każda konstruktywna krytyka, zawierająca argumenty (nie zaś bluzgi czy napinkę) będzie brana pod uwagę przy tej nowej rubryce, której nadaję nazwę „Kibole listy piszą” :-). Piszcie więc listy kibole. Tak jak kibic, który podesłał tekst jaki ukazał się odnośnie artykułu „DL” na forum Jagiellonii…

Co do PSG, konflikt ciągnie się od ponad 4 lat i trudno to przedstawić w jednym krótkim artykule, a tym bardziej słuchając tylko kilku kolesi z BB. Nie znając zdania innych grup, które jakby nie było na PSG stanowią większość. Trybuna Auteuil to kilkuset osobowe grupy Supras, LF, ATKS i tam jakaś nowa co powstała w miejsce TM, która z kolei została rozwiązana po wojnie w 2006-2007 roku. Do tego kilka mniejszych.

Po stronie BB, a raczej KOB, na samym początku byli Casuals oraz Kar Sud którzy siedzą też na trybunie Auteuil. Oczywiście widać różnicę między trybunami, z tym że te grupy mają po kilkanaście lat i często nawzajem się wspierali. BB wywiesiło transparent na cześć tragicznie zmarłego czarnoskórego członka Tigris Mystic, no i kilka miesięcy później zaczęła się wojna… niby różnice rasowe są wyraźne, tylko trudno uwierzyć, że nie było innego bodźca, jeżeli od kilkunastu lat grupy normalnie istniały obok siebie.

Kibic Jagi (post przeklejony z forum Jagiellonii i podesłany na maila)

Co do transparentu o czarnym z Tigris to nie słyszałem, ale pamiętajmy, że Boulogne także jest szerokie i dwu stopniowe…Skoro na Romie wisiała na balkonie swastyka, a piętro niżej flaga „Red Skins” to wszystko jest możliwe :-). Zapewne są tam zwolennicy integracji, ale jak widać – nie przeważyli.  

Auteuil wywiesili też transparent „Kosowo jest serbskie” – a więc lewicowi nie są, były być może kiedyś jakieś nici porozumienia. Ale wygrała wojna kulturowa – ostatni zapalnik to (jeszcze przed śmiercią Yanna) kłótnia na jakimś wyjeździe. Gniazdowy z BB zarzucał pieśni jadące na czarnych kibiców PSG! Supras kłóciło się by doping prowadził ich gniazdowy – murzyn…na co BB nie chciało się zgodzić. I zaczęło się. Być może jakiś czas egzystowali, ale powiedzmy sobie szczerze – ile mogą nacjonaliści współpracować z Arabami i czarnymi…A KOB narodziła się m.in. z JNR – radykalnych francuskich nacjonalistów, którym nie obca była nawet broń palna. To są korzenie BB – nie może nie mieć to znaczenia…

PS: Jeśli się nie mylę to Supras Auteuil już nie istnieje – rozwiązała się po tym sezonie.  

Ł 

Klip – Paris Sain Germain przeciwko piłkarzom i działaczom. Protesty zarówno BB jak i SA: